asseco Aimtec murr

Mobil, který lze ovládat i poslepu

Britská společnost OwnFone, která se zaměřuje na tzv. přizpůsobitelné mobilní telefony, začala v roce 2012 s mobily pro děti a seniory, a nyní uvedla na trh své „převlékací“ utržené sluchátko vybavené ovládacími klávesami s Braillovým písmem nebo kontaktními tlačítky s vystouplým 3D-tištěným označením. 

 

Tento hardware speciálně přizpůsobený pro lidi s vizuálním handicapem umožňuje vybrat až čtyři kontakty, které mohou být přiřazeny k zařízení, takže přístroj je ideální pro mimořádné události a lidi, kteří potřebují zůstat v pravidelném kontaktu s rodinou nebo pečovateli.
Nejde o jediný projekt tohoto typu. Příští rok hodlá indická společnost, Kriyate dát na trh mobil s Braillovými tlačítky, jehož prototyp se nyní testuje. Telefon může zobrazovat až 10 znaků najednou, numerická klávesnice má znaky v Braillově písmu pro každé z čísel. Uživatelé mohou zadat v Braillově písmu znaky, které jsou tvořeny matricí bodů „tři na dvě“, stisknutím šesti tlačítek na klávesnici. Na rýsovacím prkně jsou plány pro ještě pokročilejší telefon s fotoaparátem, který umožní přeložit text do Braillova písma a obrázky zobrazit na displeji plasticky.

 

 
Publikováno: 25. 8. 2014 | Počet zobrazení: 3124 článek mě zaujal 691
Zaujal Vás tento článek?
Ano