hnv murr

Průmyslový integrovaný pohon

Produkt ez-Wheel, který na náš trh dodává společnost BIBUS, je první průmyslový plně integrovaný elektrický pohon, s vestavěným elektromotorem, bateriemi, převodem i bezdrátovou řídicí elektronikou. Toto jej činí ideálním řešením pro manipulační zařízení a pro přepravu těžkých nákladů. 

 

Elektrický pohon může snadno a rychle pohánět jakékoliv kolové zařízení určené k přepravě nákladu či osob, např. ve skladech či zdravotních zařízeních.
Proč použít právě integrovaný pohon ez-Wheel? Okamžitě snížíte riziko úrazů ve Vaší společnosti a současně znásobíte produktivitu a výkonnost odvedené práce tam, kde je potřeba ruční manipulace s náklady. Díky tomu, že je vše integrované, je montáž jednoduchá a nenáročná na nové či již stávající zařízení.

Řada 300
Produkty ez-Wheel se dělí na tři základní řady. Nejsilnější je řada 300, která pohon integruje do robustního kola z jednolité kovové konstrukce, s průměrem 300 mm. Tato řada dokáže sama rozpohybovat náklady přesahující 1000 kg, s rychlostí do 12 km.h-1. Pohon disponuje krouticím momentem až 55 Nm a ruční či nožní ovládání se připojí bezdrátovou technologií. Provoz je extrémně tichý a celé zařízení je navíc vodě odolné (IP65). Vynikající je také doba životnosti, s 5-10letým bezúdržbovým životním cyklem. Řadu 300 je možné okamžitě nainstalovat na jakýkoliv podvozek nebo mobilní zařízení. Jelikož kolo pohání vestavěná baterie a řídí bezdrátové připojení, není třeba žádné elektrické zapojení.

Řada 160
Kompaktní řada s průměrem 160 mm integruje elektromotor a baterie do extrémně nízkého formátu. Tento pohon byl navržen s redukovanou výškou, aby se vešel i pod nízké podvozky. Rozpohybovat je schopno až 500 kg náklady s rychlostí 5 km.h-1. Krouticí moment pohonu je až 17 Nm. Před nárazy a postříkáním chrání veškeré komponenty robustní kryt s IP66. Řada 160 je dostupná s kabelovým připojením s možností využití energie baterií i pro externí elektrická zařízení.

Řada 10"
Tato řada integrovaného pohonu s 10palcovou pneumatikou je určena do venkovního terénu různé náročnosti. Jednoduše se přímo upevní na jakékoliv rámy vozidel či tažných zařízení. Již žádný další kabely nejsou potřeba díky vestavěné baterii a bezdrátovému ovládání. Konstrukce vychází z řady 300 a vyvíjí krouticí moment až 55 Nm. Jedno kolo je možné v ose zatížit až 150 kg a vyvine rychlost do 20 km.h-1. Dojezd pohonu na jedno nabití je 20 km a možností je i vybavení diskové brzdy. Provoz je velmi tichý a vodě odolný (IP65).

Tahač do potravinářského průmyslu dle DIN9797
Spojením tohoto unikátního produktu a potřeb zákazníků v potravinářském průmyslu, vznikl tento jedinečný tahač plně kompatibilní s normovanými nerezovými kontejnery dle DIN9797. Toto zařízení výrazně ulehčuje manipulaci a to pro zatížení až 400 kg. Konstrukce je především z nerezu, ideální pro vnitřní použití v širokém teplotním rozsahu. Celé zařízení je vodě odolné s krytím IP65 (mimo ruční ovládání), s bezdrátovým provedením a rychlostí do 6 km.h-1. Jedno nabití stačí na 500 - 1000 rozjezdů a doba nabíjení je 6 h.

Příslušenství
K dispozici je také celá řada příslušenství, od komplexních ergonomických či jednoduchých ručních ovládání a to v bezdrátovém či provedení s kabelem, dále nožní pedály, nabíječky, přítlačné vidlice, a jiné.

Aplikace, přeprava nákladů, zdravotnická vybavení, a jiné..
Systém pro řízení elektromotoru, vestavěný v kole, ovládá brzdění a trakci. Tato funkce dokáže např. omezit rychlost zařízení při manipulaci s těžkými náklady na svahu, čímž zajišťuje uživatelskou bezpečnost. Toto kolo dokáže pracovat v širokém rozsahu okolních teplot a je vodě odolné, díky čemuž je optimální pro použití při přepravě např. mraženého zboží, či může být montováno na omyvatelném zařízení. Ideální jsou například i pro zajištění elektrického pohonu mobilních zdravotnických zařízení a díky autonomii vestavěných baterií je možné pohon užívat celý den bez nabíjení. Kolo je možné kdykoliv nabít připojením k elektrické síti.
                                                                            

                                                                          Ing. Daniel Charvát, BIBUS s.r.o.
 

 
Publikováno: 20. 8. 2014 | Počet zobrazení: 3535 článek mě zaujal 779
Zaujal Vás tento článek?
Ano