asseco Aimtec murr

Rozšíření průmyslového portfolia TD-IS

Po úspěšném působení v průmyslovém sektoru se společnost TD-IS rozhodla využít své získané zkušenosti i ve výraznějším zapojení do specializované činnosti v dalším oboru - v oblasti fluidní techniky. Podrobnější informace o nové divizi TD-FS nám poskytl její vedoucí Ing. Pavel Petrák.

 

V portfoliu TD-IS  se objevily nové oblasti činnosti firmy, o co konkrétně jde a jakých oblastí se to dotýká?
Jedná se o novou divizi naší společnosti, která se jmenuje Fluidní systémy a předmětem její činnosti je prodej vysoce kvalitních komponentů pro vysoký tlak. Patří sem zejména šroubení, fitinky, ventily, hadice, filtry, vzorkovací nádoby ale také trubky a další. Tyto komponenty se používají především v instrumentaci v průmyslových odvětvích.

Co bylo důvodem pro rozšíření portfolia nabízených produktů a služeb firmy právě o segment fluidních systémů?
Inspirací byla dlouholetá spolupráce s lidmi působícími v tomto segmentu, kde se v současné době udála změna na trhu, a jeden z významnějších dodavatelů z organizačních důvodů tento trh opustil. Naše společnost se tak chopila příležitosti a využila synergie činností k rozšíření svých aktivit.

Jak zapadá tato novinka do dosavadního působení firmy?
Tyto činnosti se navzájem prolínají a velmi dobře doplňují. Do současného portfolia zákazníků naší společnosti patří mimo jiné firmy z oblasti automotive, strojírenství, měření, regulace, přepravy plynu, petrochemie. Díky spolupráci s těmito partnery jsme pochopili, jaké jsou jejich další potřeby v oblasti CAD dokumentace, a proto jsme se stali partnery firmy Autodesk. Druhou oblastí, ve které jsme nalezli svůj potenciál, byly fluidní systémy. Abychom dokázali zajistit nejvyšší odbornost, rozhodli jsme se pro akvizici společnosti, která se v oblasti fluidních systémů dlouho pohybovala.

Firma je nyní partnerem společnosti Sison, autorizovaného distributora skupiny Fitok Group. Proč jste si zvolili právě tuto společnost?
Společnost Sison představuje stabilního partnera s více než 20letou praxí. Vyniká především kvalitními produkty a její profesionálové dokážou vyřešit i velmi specifické požadavky. Zároveň nabízí silnou technickou podporu v Čechách, v Rakousku i přímo od výrobce Fitok.

Kde vidíte v této nové oblasti šance na českém trhu, ve kterých segmentech průmyslové výroby byste měli najít hlavní uplatnění, na co se hodláte zaměřit?
V poslední době se situace na českém trhu změnila a lidé si uvědomili, že je možné za produkty ve stejné nebo vyšší kvalitě utratit méně a snížit tak příliš vysoké náklady. A přesně to produkty Fitok umožňují. Hodláme se tedy zaměřit zejména na kvalitu a dostupnost produktů, odbornou technickou podporu, poradenství a profesionální servis. Do budoucna se chystáme poskytovat i komplexní služby v oblasti projektové dokumentace fluidních systémů.
 

 
Publikováno: 11. 5. 2014 | Počet zobrazení: 3517 článek mě zaujal 753
Zaujal Vás tento článek?
Ano