asseco Aimtec murr

Malware pro Android přibývá – a bude hůř!

Podoba útoků proti mobilním zařízením se neustále vyvíjí a zejména loňský rok přinesl v tomto ohledu dramatické změny v důsledku výrazného rozšíření smartphonů poté, co většina výrobců přijala jako hlavní systém Android firmy Google. To ovšem Android učinilo mimořádně atraktivním pro kyberzločince, kteří tak vnímají tuto platformu jako novou příležitost k výdělku. 

 

„Vidíme, že bezpečnostní hrozby nabývají na sofistikovanosti a rozvíjejí se obrovský tempem, což bude mít dopady na jednotlivce, podniky i vlády,“ řekl Raimund Genes, technický ředitel antivirové firmy Trend Micro. Podle prognóz společnosti Trend Micro se počet škodlivých a vysoce rizikových aplikací pro mobilní operační systém Android od Google v roce 2014 ztrojnásobí až na tři miliony. Letos tak podle studie dojde každý měsíc k nějakému závažnému úniku dat, cílených útoků a také k akceleraci pokročilých útoků na mobilní bankovnictví, které bude prostřednictvím mobilních zařízení narušováno zvýšeným počtem útoků typu MITM (Man-in-the-Middle). Proti útokům tohoto druhu už však klasické dvojkrokové ověřování nemusí poskytovat dostatečnou ochranu.
Mezi další rizika řadí Trend Micro ukončení podpory pro oblíbené programy jako je Java 6 nebo Windows XP, které vystaví miliony uživatelů PC s těmito systémy útokům. Oslabení veřejné důvěry po odhalení sledovacích aktivit ze strany státu bude mít za následek různé aktivity na zachování a obnovu soukromí. Čeká se také rozvoj tzv. neviditelných webů a větší míra zneužívání technologií pro rozšíření reality.

 

 
Publikováno: 17. 3. 2014 | Počet zobrazení: 2797 článek mě zaujal 641
Zaujal Vás tento článek?
Ano