Rosler murr Schunk

Nová inkjetová tiskárna pro vyšší flexibilitu

Všestranná inkjetová tiskárna 9232 S společnosti Markem-Imaje, disponuje vysokorychlostním tiskem a je vyrobená pro specifické nápojové aplikace, pro značení všech druhů obalů od plechovek, lahví až po víčka a smršťovací obaly.

 

Nová tiskárna je schopna tisknout kódy rychlostí až 120 000 ks za hodinu při výborné čitelnosti a tím i kvalitě tisku. Zahrnuje v sobě všechny přednosti předchozí řady 9232 a na rozdíl od dosavadních tiskáren nabízí výrobcům rychlost a vyšší flexibilitu jejich produkce. Z jednoho litru nových víceúčelových ketone free a MEK free inkoustů je zajištěn tisk až pro 190 mil. znaků. Výhodou je, že inkoustovou cartridge lze vyměnit za necelých 30 vteřin a to bez nutnosti zastavení tisku či výrobní linky.
Jelikož je prostředí nápojářského průmyslu velmi náročné, jsou vysoké i požadavky na kvalitní tisk. Nová tiskárna má tiskovou hlavu a kryt vyrobeny z nerezové oceli s ochranou IP56 (bez stlačeného vzduchu), Tím je zaručena její vynikající voděodolnost, jež umožňuje čištění tiskárny vodou pod tlakem. Navíc celonerezové tělo zamezuje usazování nečistot a zaručuje jednodušší a efektivnější čištění. Pracovní teplota tiskárny je 0 – 40 °C a vlhkost prostředí od 10 do 90 % bez kondenzace. Pro snadnou obsluhu využívá tiskárna nový revoluční 7palcový barevný dotykový interface, který v reálném čase zobrazuje zbývající kapacitu tisku a spotřebního materiálu, použitelnost zařízení a činnost údržby. Integrovaná podpora a výstražný systém je již samozřejmostí, tak jako i zjednodušené řízení zpráv a tisku, a možnost vytvořit si uživatelské profily. Hmotnost tiskárny 25 kg dovoluje umístění na stěnu či na stůl.
Novinka umožňuje např. tisk do dvou řádků při rychlosti 160 m/min. a velikosti fontu písma od 5 do 32 bodů, přitom vybrat si lze z velkého počtu znaků od latinských, asijských apod. Až 5 řádku tištěného textu může uživatel využít pro např. alfanumerický text, minimální trvanlivost, nebo 1D a 2D čárové kódy.
Díky novému inkoustovému okruhu a inovativní tiskové hlavě dosahuje tiskárna 99,6 % provozní disponibility. Ve srovnání s konkurenčním řešením jsou celkové provozní náklady o 30 % nižší. Vyznačuje se nejnižší spotřebou inkoustu a aditiv ve své kategorii. Snížení spotřeby ředidla se uvádí až na 3,2 ml/h při 20 °C. Z ekologického pohledu disponuje tiskárna až 80 % recyklovaných materiálů. Intervaly servisních prohlídek se prodloužily až na 18 měsíců a je výrazné i snížení spotřeby elektrické energie na 60 VA.
Zveme vás na Mezinárodní veletrh obalů a obalových technologií EMBAX v Brně 25. – 28. 2. 2014, do pavilonu B, jak na náš stánek 047, tak i na projekt balicí linky Packaging Live v témže pavilonu.

ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, spol. s r.o., Výhradní distributor Markem-Imaje, komplexní značící technologie pro výrobní a balicí linky
Nad Přehradou 2296, 738 02 Frýdek-Místek, tel.: +420 558 639 611, e-mail: pondrasek@ondrasek.cz, www.ondrasek.cz
 

 
Publikováno: 14. 3. 2014 | Počet zobrazení: 2024 článek mě zaujal 492
Zaujal Vás tento článek?
Ano