EDF murr Schunk

VŠTE otevřela v Táboře Centrum technických studií

Nejmladší veřejná vysoká škola v Česku, českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE), se rozrostla. Od konce února se její část, nachází v Táboře, který se stal prvním městem, v němž VŠTE zřídila své Centrum technických studií. 

 

Výuka v něm se zaměří se na bakalářský studijní obor Strojírenství se specializací Progresivní materiály v automobilovém průmyslu. Obor se otevře již v září. Postupem času zde bude k dispozici až 100 míst v ročníku. Zpočátku zde bude působit více než 10 stálých pracovníků. „Jsme profesně orientovanou vysokou školou a Tábor, s průmyslovou aglomerací a strojírenskou tradicí, se pro nás stal přirozenou volbou. O uplatnění zdejších absolventů nepochybujeme,“ uvedl rektor VŠTE Marek Vochozka. Centrum vzniklo v areálu Střední průmyslové školy strojní a stavební v Táboře, který má moderně vybavené laboratoře i školní dílny s veškerým stroji, včetně obráběcích.
Podle ředitele Úřadu práce v Táboře Pavla Kaczora je VŠTE jedinou školou, která před svým působením ve městě konzultovala záměry a představy s úřadem práce. „To je pro mne příslibem, že příprava absolventů bude vycházet právě z potřeb regionálního trhu práce a zdejších firem,“ poznamenal ředitel s tím, že dobří absolventi strojírenských a technických oborů mají na trhu práce velké šance, neboť tyto profese zdejší firmy dlouhodobě hledají. „Nedostatek technicky vzdělaných odborníků někde dokonce představuje bariéru růstu. Lidé, kteří práci hledají, však často neodpovídá struktuře poptávky firem,“ upřesnil ředitel úřadu práce.
V lednu letošního roku vzniklo také ve spolupráci VŠTE a společnosti JIKORD, která je koordinátorem veřejné autobusové a železniční dopravy v Jihočeském kraji, společné pracoviště, které bude sídlit v areálu školy. Představuje výjimečný projekt, který studentům především z oboru Technologie dopravy a přepravy umožní podílet se bezprostředně na řešení reálných problémů.
 

 
Publikováno: 23. 2. 2014 | Počet zobrazení: 6577 článek mě zaujal 1112
Zaujal Vás tento článek?
Ano