asseco Aimtec murr

Nismo Watch pro Nismo

Automobilka Nissan uvede na trh chytré hodinky, které umí sledovat výkon vozu i řidiče. Jak napovídá jejich název - Nismo Watch - jsou určeny pro model Nissan Nismo a půjde o vůbec první hodinky na světě, které řidiče spojí s jeho vozem a umožní mu v reálném čase sledovat biometrická data a dosáhnout vyšší efektivity řízení. 

 

Hodinky, představené na frankfurtském autosalonu, jsou prvním krokem společnosti Nissan do světa tzv. využitelných technologií. Umožní řidičům připojit se k vozu pomocí technologie Bluetooth Low Energy a sledovat na základě průměrné rychlosti a spotřeby paliva účinnost motoru, kontrolovat během jízdy telematické údaje a údaje o výkonu vozu a prostřednictvím pulsmetru zaznamenávat biometrická data.
V loňském roce uvedl Nissan do provozu zařízení Nismo Lab - speciální mobilní laboratoř vybavenou nejnovějšími pokročilými biometrickými tréninkovými pomůckami, mj. i přístrojem pro sledování mozkové činnosti a nástrojem JukeRide pro analýzu výkonu, který během závodu v reálném čase zaznamenává biometrické a telematické údaje o jezdcích a vozech týmu Nissan Nismo. Divize Nismo chce nyní tyto nástroje nabídnout ve formě nositelných technologií i majitelům vozů Nissan. Zaměřit se chce především na:
-    EKG (elektrokardiogram) - umožňuje měření intervalu R-R, tedy srdeční frekvence a odhalení nastupující únavy,
-    EEG (elektroencefalogram) - sleduje úroveň soustředění a emočního vypětí řidiče,
-    Měření teploty kůže - umožňuje zaznamenat tělesnou teplotu a úroveň hydratace organismu.
Hodinky Nismo mají přehledné uživatelské rozhraní ovládající dvěma tlačítky. Napájeny jsou lithiovou baterií, která se dobíjí přes port micro USB, a při běžném používání by měla na jedno nabití vydržet nejméně týden. Stylový je i jejich obal, vyrobený z pneumatik a gumy ze závodních okruhů. V hodinkách bude i software Social Speed, umožňující sledovat a hodnotit společenský život svého majitele na sociálních sítích.
 

 
Publikováno: 13. 2. 2014 | Počet zobrazení: 2866 článek mě zaujal 621
Zaujal Vás tento článek?
Ano