asseco Aimtec murr

Nejmenší dálkově řízený vrtulník na světě

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala, doporučoval strýc Pepin z legendárních postřižin páně Hrabalových. Časy se ovšem mění a žijeme v době hi-tech, takže místo mývala si můžete pořídit třeba nejmenší a nejlehčí RC vrtulník na světě a uspořádat si v kanceláři soukromý letecký den. 

 

Mikrolétavec o hmotnosti pouhých 11 g, který na délku měří jen 6,5 cm je plný japonských gyrosenzorů a další elektroniky. Ve vzduchu a směru ho drží během 5minutového letu, na který stačí zásoba energie z baterií (pak následuje půlhodinové dobíjení) duální rotorový systém a stabilizační vrtule. A nemusíte mít strach, ani když ho pomocí infračerveného ovladače otlučete náhodou o strop, podlahu, nebo domácí zvířenu (nedoporučuje se), ten prevít se nerozbije, láká slogan výrobce. Minihelikoptéra je vyrobena z pružného materiálu, který účinně tlumí všechny dopady, a snad jen v případě, že přijde do styku s kovovými prvky, může se stát, že získáte dvě náhradní ocasní vrtule.
Další zajímavý produkt této kategorie, vrtulníček japonské firmy Taiyo není sice tak miniaturní, ale zase poslouchá na slovo: Voice Heli lze řídit i pomocí hlasových pokynů, kterými se ovládá jeho vertikální pohyb (stoupání a klesání), let kupředu a dozadu pak řídí klasický radiový ovladač. Senzory detekují případné překážky, aby se jim vrtulník mohl vyhnout, a na baterie vydrží 5minutový let, než ho na 40 minut musíte připojit zase do nabíječky.
 

 
Publikováno: 16. 1. 2014 | Počet zobrazení: 3060 článek mě zaujal 666
Zaujal Vás tento článek?
Ano