asseco Aimtec murr

Ložiska, co se točí…

Firma, která na počátku roku 2002 začínala jako neznámá obchodní společnost a postupně si budovala své pevné místo na trhu se strojírenskými komoditami jako jsou ložiska, lineární vedení, řemeny, řetězy, maziva a další strojní součásti, vyrostla ve firmu s mezinárodní působností. 

 

Táborská firma PK SERVIS technické součásti s.r.o. si už v první dekádě své existence  dokázala za krátkou dobu získat respekt mezi ostatními obchodními partnery z celé České republiky. Na to, jak se „ložiskářům” z Tábora daří dnes, jsme se zeptali jednatele společnosti pana Petra Nedorosta.

Jak byste zhodnotil současné aktivity firmy? Co se změnilo do dob jejích počátků?
V současné době jsme dodavatelem celého sortimentu jak stavebnicových systémů pro stavbu jednoúčelových strojních zařízení, tak strojních součástí a náhradních dílů v provozech potravinářských, papírenských a polygrafických, sklářských a petrochemických. Zároveň však nezapomínáme na maloprodej určený pro běžného zákazníka, či kutila, který potřebuje ložisko, řemen, možná olej do auta nebo do své zahradní techniky. Abychom nabídli co nejkvalitnější službu, snažíme se využívat know-how společností MEGADYNE, REXROTH BOSCH GROUP, INA-FAG, Schaeffler Group, TOTAL a ostatních. Zákazníkům tak můžeme nabídnout maximum technického poradenství s využitím dlouholeté zkušenosti v oblasti prodeje lineárního vedení, ozubených řemenů a řemenic, ložisek, těsnění a dalších produktů ze sortimentu celosvětově uznávaných výrobců.

Jak napovídá už název firmy, je PK SERVIS společností změřenou na služby a dodavatelský servis, co je pro vás klíčové z tohoto pohledu vzhledem k zákazníkům? Čím se je snažíte oslovit?
Hlavní filozofií naší firmy je profesionalita a kvalita nabízených služeb, technická i obchodní odbornost prodejců a všech ostatních zaměstnanců jako celku, s individuálním přístupem ke každému zákazníkovi - obchodnímu partnerovi firmy PK SERVIS technické součásti s.r.o. Naše obchodní centrum v Táboře a CNC nástrojárna v Brně splňují veškeré požadavky a přání zákazníků v maloobchodním i velkoobchodním prodeji ložisek, řemenů, maziv a dalších technických komodit.
V současné době můžeme zákazníkům nabídnout více než 30 000 skladových položek. Zároveň jsme rozšířili své výrobní zázemí o obráběcí centra s technologií pro dodávky lineárních systémů a sestav komponentů, zajišťující přímočarý pohyb strojních součástí s navazující zakázkovou výrobou přesných vodicích tyčí, kuličkových a válečkových šroubů a vedení s profilovými tyčemi.

Slovo „krize„ se skloňuje ve všech pádech a je zřejmé, že zasáhla hlavně odvětví strojního průmyslu. Jistě se nevyhnula ani vám. Jak s tím bojujete?
Ještě více jsme se zaměřili na navázání užšího kontaktu nejen se stávajícími obchodními společnostmi, ale i s partnery, kteří u společnosti PK SERVIS technické součásti s.r.o. nakupovali náhodně prostřednictvím webových stránek nebo pouze poptávali určité komodity nabízeného sortimentu.
Naší hlavní hrozbou jsou však v současné době i v budoucnu desítky a stovky nejenom českých, ale i zahraničních firem, které nabízejí levné a nekvalitní výrobky z východních zemí. Buď porostou, aby se dostaly do „první ligy“ svého odvětví, nebo budou vyřazeny z důvodu nespolehlivosti a nekvality. Proto se v maximální míře snažíme nabízet prvotřídní servis a dodávat pouze kvalitní výrobky od renomovaných a celosvětově uznávaných výrobců, díky kterým v budoucnu přineseme jistotu a prosperitu nejen nám, ale i našim obchodním partnerům.

Určitě ale nejste sami, komu leží na srdci kvalitní péče o zákazníky. Máte snad v rukávu nějakého žolíka, který vám přinese náskok před obdobně zaměřenou konkurencí?
Spíše bych to nazval „obecně platné zásady v podnikání“. Naše společnost uplatňuje dlouhodobé strategické vedení s moderními metodami řízení. Od svých zaměstnanců vyžadujeme odborné znalosti a kreativitu. Podporujeme jejich povědomí o důležitosti osobního výkonu zajišťující chod firmy a konkurenceschopnost, i když je jasné, že tato pravidla podnikání by měla být uplatňována v každé společnosti bez výjimky.
Přesto se možná skutečně něčím odlišujeme od ostatních konkurentů. Jako jedna z mála firem v naší republice držíme skladem desítky metrů lineárních kolejnic všech velikostí a dokážeme tak ale bleskově reagovat na individuální požadavky zákazníků k jakýmkoliv úpravám lineárního vedení jako je řezání na míru, srážení hran, vrtání a ostatní přesné obrábění.

A co vaše plány do budoucna?
Pro nadcházející období si naše společnost určila jako hlavní strategický cíl obhospodařovat nejen trh v České republice, ale i na Slovensku. Chceme se vyprofilovat jako dodavatel strojních součástí a doplňkového sortimentu s maximálním servisem ( poradenství, NON-STOP servis, vykrývání zboží formou tzv. paketizace, zřizování konsignačních skladů u zákazníků, přístup k on-line skladům aj.). Chceme být neformální, cool, trendy a profesionální. Jsme si plně vědomi, že rozhodnutí zákazníka o nákupu velmi často závisí na osobnosti firmy. Jedině tak v dnešní rychlé době máme možnost vyniknout nad ostatními konkurenty.
Budeme se proto i nadále snažit o maximální spokojenost zákazníka a jednat s ním vždy podle zásad poctivého obchodu „fair trade“. Chceme být konzistentní a působivá obchodní společnost. Právě to dává šanci, aby cílová skupina zákazníků namísto u konkurence nakupovala nadále nebo také nově právě u nás.
 

 
Publikováno: 11. 11. 2013 | Počet zobrazení: 3317 článek mě zaujal 702
Zaujal Vás tento článek?
Ano