Schunk

Obytný Ford nabízí i online připojení

Ford Transit Custom Nugget v obytném provedení disponuje zabudovaným modemem, jehož prostřednictvím lze na palubě vytvořit Wi-Fi hotspot s vysokorychlostním připojením k internetu až pro 10 zařízení.

 

Nikdo z cestujících se tak nemusí bát, že propásne něco důležitého nebo že se nedostane na sociální sítě. Vysokorychlostní internet zajišťuje sériově dodávaný modem FordPass Connect a bezdrátové připojení má dosah až 15 metrů od vozu.

„Díky Wi-Fi se člověk cítí v Transitu Custom Nugget ještě víc jako doma. Zákazníci mohou konzumovat online obsah nebo pracovat na dálku. Ať už jsou na dovolené nebo žijí stylem digitálních nomádů,“ řekl Hans Schep, generální ředitel divize Užitkové vozy ve Ford of Europe.

Palubní Wi-Fi znamená dobrou zprávu pro rostoucí počet „digitálních nomádů“, kteří cestují a přitom pracují online na plný úvazek. Vzrůstající oblibu tohoto životního stylu odráží hashtag #vanlife.

Tento obytný model je poháněn vyspělým vznětovým motorem Ford 2.0 EcoBlue, vyznačujícím se kultivovaným chodem, příznivým průběhem točivého momentu a nízkou spotřebou paliva. Zákazníci mají na výběr varianty o nejvyšším výkonu 96 nebo 136 kW. Obě se standardně dodávají se 6stupňovou manuální převodovkou, na přání je pro variantu 136 kW k dispozici i samočinná skříň. Díky novým opatřením, zaměřeným na snížení spotřeby paliva, je motor EcoBlue až o 7 % úspornější než dosud.

Bezpečnost i komfort jízdy umocňují moderní asistenční technologie z osobních modelů značky Ford, např. inteligentní adaptivní tempomat nebo systém hlídání mrtvých úhlů s podporou jízdy s přívěsem. S parkováním pomůže řidiči aktivní parkovací asistent. I v této variantě modelu Transit Custom je k dispozici komunikační a zábavní systém Ford SYNC 3 s intuitivním ovládáním hlasem nebo dotykem.

Ford Transit představuje oblíbený základ pro obytné přestavby již od uvedení na trh v roce 1965. Transit Custom Nugget se již úspěšně prodává v Německu a postupně je uváděn na další evropské trhy. Jeho obytná část je rozdělená do tří sekcí a ve voze mohou přenocovat až čtyři osoby. Nugget Plus s prodlouženým rozvorem má navíc toaletu a umyvadlo.

 
Publikováno: 16. 10. 2019 | Počet přečtení: 516