Rosler MURR2 Schunk

Nové limitované edice pick-upu Ranger

Ford představil nové limitované edice svého nejprodávanějšího pick-upu v Evropě. Jde o Ranger Stormtrak a Ranger Wolftrak – dvě atraktivní novinky, které staví na stylu i schopnostech. U evropských prodejců se oba modely objeví v listopadu 2021.

 
Ranger Stormtrak je prémiový pick-up se specifickým vzhledem a výbavou. Ranger Wolftrak je neohrožený robustní vůz určený těm, kdo pracují v terénu a vyžadují suverénní výkony mimo zpevněné silnice bez kompromisů v komfortu a atraktivitě.

„Zákazníci zbožňují drsný styl a užitné vlastnosti Rangeru. Proto jsme vyvinuli nové limitované edice. Stormtrak kombinuje fascinující vzhled s luxusními detaily a prvky pro aktivní životní styl, zatímco Wolftrak se svými terénními vlastnostmi komfortně dopraví majitele za prací nebo zábavou daleko od zpevněných cest,“ řekl Hans Schep, generální ředitel divize užitkových vozů ve Ford of Europe.

Současně Ford zařazuje do nabídky nový elektricky ovládaný kryt nákladového prostoru jako výbavu na přání pro Ranger Wildtrak Double Cab. Stormtrak bude tímto prvkem vybaven sériově.

Stormtrak je přírodní živel

Edice Stormtrak vychází z prémiového Rangeru Wildtrak, přináší však bohatší výbavu spolu s rozšířenými komfortními funkcemi a specifickým provedením některých detailů. Nabízena bude v provedeních Double Cab s větším prostorem na zadních sedadlech. Poháněn bude výlučně vrcholnou motorizací 2.0 EcoBlue Bi-turbo o výkonu 157 kW a točivém momentu 500 Nm. Motor je standardně kombinován s přiřaditelným pohonem všech kol a hladce řadicí 10st. samočinnou převodovkou.

Sériově dodávaný elektrický kryt nákladového prostoru a ochranná vana s posuvným rozdělovačem nákladového prostoru zvyšují pohodlí obsluhy, praktičnost i možnosti zabezpečení nákladu. Stejně jako oblíbený Wildtrak má také Stormtrak užitečné zatížení 1,0 tunu a nejvyšší povolenou hmotnost přívěsu 3 500 kg.V interiéru čekají na posádku specifická sedadla Stormtrak, potažená stejnou jemnou kůží jako v Rangeru Raptor a ozdobená vyraženými logy Stormtrak. Jejich zvýrazněné bočnice jsou potaženy vinylem. Barevnou paletu exteriéru odrážejí interiérové plochy v odstínu Tinted Graphite a červené švy.

Wolftrak krotí divočinu

Ranger Wolftrak je určen pro spolehlivé průchodnosti terénem a výrazném, nicméně účelném exteriéru. Vychází z Rangeru XLT a pohání ho vznětový motor 2.0 EcoBlue o výkonu 125 kW doplněný 6st. manuální převodovkou. Průchodnost terénem zajišťuje pohon všech kol přiřaditelný i za jízdy, elektronická uzávěrka zadního diferenciálu a univerzální terénní pneumatiky. V obzvlášť náročném terénu typu strmých výjezdů nebo měkkých povrchů lze zvolit redukovaný převod.

Tunová nosnost a maximální hmotnost přívěsu až 3 500 kg2 umožňují přepravu i velmi těžkých nákladů. Ochranný odolný stříkaný povlak vnitřku korby se dodává sériově. Na přání lze objednat ručně ovládaný kryt nákladového prostoru nebo pevnou střechu Aeroklas.

Trubkový rám určený exkluzivně pro to Ranger Wolftrak uděluje vozu robustní vzhled, zároveň ale slouží jako základna pro montáž příslušenství a usnadňuje upevnění nákladu.

 
Publikováno: 14. 4. 2021 | Počet přečtení: 154