Rosler MURR2 Schunk

Goodyear dodá pneumatiky pro elektromobily Audi

Automobilka Audi osazuje pneumatikami Goodyear již od roku 2019 jako originální výbavu SUV modelů Audi e-tron. Nyní opět požádala Goodyear, aby pneumatikami vybavil jeden z jejích vlajkových elektromobilů.

 

Nyní začne rovnou z výroby na 21palcových pneumatikách Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 jezdit i nová generace cestovních vozů Audi e-tron GT.

„Pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 5 disponují všemi nejnovějšími technologiemi značky Goodyear,“ řekl Hans Vrijsen, výkonný ředitel společnosti Goodyear pro originální výbavu osobních vozidel v regionu Evropa, Afrika a Blízký východ, „jsou tedy naprosto ideální pro potřeby tak výkonného a ekologického vozidla, jako je Audi e-tron GT.“

Elektromobil e-tron GT snoubí sportovní charakter, pohodlí a úsilí o trvalou udržitelnost. S elektromotory na přední i zadní nápravě zrychlí nejsportovnější verze RS e-tron GT s výkonem 475 kW z nuly na 100 km/h za 3,3 sekundy. Díky spojení s elektrickým pohonem všech kol quattro se veškerý dostupný točivý moment motorů přenáší okamžitě na všechna čtyři kola.

Pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 5 jsou koncipované jako nejmodernější univerzální letní pneumatiky a Goodyear v nich zužitkoval své nejnovější inovativní technologie, aby dosáhl významného zlepšení brzdných vlastností za mokra a ovladatelnosti na suché vozovce bez jakýchkoli kompromisů, pokud jde o jízdní komfort či hlučnost.

Ve snaze o maximální zdokonalení užitných vlastností pneumatik se Goodyear zaměřil na omezení deformace jejich dezénu při přenosu bočních sil. Výsledkem je spolehlivé chování v zatáčkách, vyšší přilnavost a bezproblémová akcelerace, které se společně podílejí na lepší ovladatelnosti vozu na suchém povrchu. Posilují také zpětnou vazbu při řízení a umožňují tak komunikativní a sebejistý zážitek z jízdy.

Pneumatiky Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 se budou montovat na obě verze Audi e-tron GT v rozměru 265/35 R21 vpředu a 305/30 R21 vzadu.

 
Publikováno: 14. 4. 2021 | Počet přečtení: 202