Rosler MURR2 Schunk

Acronis zprovoznil cloudové datové centrum v Praze

Datové centrum, které zajišťuje českým zákazníkům rychlejší přístup, větší bezpečnost, lokální umístění dat a zároveň podpoří komplexní nabídky služeb MSP poskytovatelů, je součástí 111 center budovaných po celém světě.

 
Jako jedno ze 111 lokálních datových center, které Acronis plánuje po celém světě nasadit, poskytuje pražské Acronis centrum MSP partnerům přístup ke kompletní sadě řešení kybernetické ochrany. S jejich pomocí mohou dodávat služby s rychlejším přístupem, nepřetržitou dostupností a s umístěním dat na území ČR.

„Existence datového centra Acronis v Česku je pro naše zákazníky a partnery důležitou zprávou.“ řekl Zdeněk Bínek, ředitel společnosti ZEBRA SYSTEMS, která zastupuje Acronis v ČR, SR a jihovýchodní Evropě. „Lokální poskytovatelé MSP služeb nyní mohou zabezpečit data svých klientů při vědomí, že mají podporu velkého globálního dodavatele, který funguje v režimu 24 x 7 x 365. A čeští zákazníci mají jistotu, že jsou jejich data uložena v České republice a splňují všechna současná i budoucí nařízení.“Globální síť datových center Acronis již zahrnuje centra v USA, Velké Británii, Švýcarsku, Lichtenštejnsku, Francii, Německu, Španělsku, Izraeli, Japonsku, Austrálii, Kanadě a Singapuru. S novým pražským centrem mají lokální poskytovatelé služeb k dispozici úložiště, kam mohou ukládat kritická data svých klientů. MSP mohou rovněž využít přínos kompletní sady řízených cloudových služeb a řešení kybernetické ochrany dostupné v rámci platformy Acronis Cyber Cloud.

Mezi řešeními, která jsou nyní dostupná prostřednictvím nového datového centra je např. Acronis Cyber Protect, jedinečná integrovaná sada zálohování, disaster recovery, antimalwaru nové generace, kybernetické bezpečnosti a nástrojů pro správu koncových zařízení – vše dostupné prostřednictvím jediné konzole. Řešení je certifikováno dle standardu VB100 a získalo řadu ocenění, aktuálně např. od Frost & Sullivan.
 
Publikováno: 30. 3. 2021 | Počet přečtení: 199