Rosler MURR2 Schunk

Mitsubishi převezme pro Evropu dva modely Renault

Vedení Aliance oznamuje, že společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) rozhodla o využití dvou modelů svého aliančního partnera Renault pro evropský trh. Tyto modely, o kterých se zatím jedná, budou představeny v rámci dealerské sítě na vybraných trzích v Evropě od roku 2023.

 

Mitsubishi Motors Corporation postupně implementovalo strukturální změny v Evropě v rámci střednědobé strategie „Selection and Concentration” oznámené v červenci 2020. Tato opatření již znamenala zmrazení vývoje nových modelů pro evropské trhy a přesunutí zdrojů na jejich vývoj a výzkum do regionu ASEAN, který je pro značku Mitsubishi velmi důležitý.

Jako část těchto reforem se MMC zaměřilo na optimalizaci cen svých modelových řad, zlepšení nákladů na logistiku a fixních nákladů a také na další zlepšení efektivity všech procesů. Mitsubishi se také rozhodlo ukončit v roce 2023 prodej nových vozů v některých evropských zemích.

Tyto společné aktivity se skupinou Renault jsou součástí reformy obchodní strategie v Evropě, kterou společnost Mitsubishi sleduje především naplnění poptávky zákazníků. Spojení zcela nového Eclipsu Cross PHEV, který bude na trh uveden v květnu, a novinek od společnosti Renault pak dále zvýší konkurenceschopnost značky Mitsubishi na trhu.

 
Publikováno: 29. 3. 2021 | Počet přečtení: 166