Rosler MURR2 Schunk

ISCAR uvádí novou řadu vyměnitelných hlav AVC

K již vyráběné široké řadě vyměnitelných hlav AVC, používaných s antivibračními tyčemi AV-D WHISPERLINE, ocelovými vnitřními držáky SH-D a držáky se stopkou CAMFIX, rozšířil ISCAR sortiment hlav o nový typ hlav AVC pro operace vnitřního zapichování, soustružení a závitování.

 

Všechny nové vyměnitelné hlavy AVC-GAIR/L (pro soustružnické a závitové destičky o Ø 32 a 40 mm GIPI/TIPI), AVC-GEAIR/L (pro destičky GEPI/GEMI o Ø 16, 20 a 25 mm) a AVC-GAIC (pro planžety CGIN 26 pro vnitřní zapichování, soustružení a závitování o Ø 32 a 40 mm) mají vnitřní chlazení a jejich nastavení do osy (resp. nastavení orientace nástroje do osy) lze provést pomocí kalibrační roviny (za použití běžného úchylkoměru) a/nebo adaptéru s vodováhou.

Jednou z hlavních výhod nových vyměnitelných hlav je možnost jejich použití pro aplikace zapichování, soustružení a závitování v hlubokých otvorech. Upnutí těchto hlav na antivibrační tyče zabezpečuje klidný chod nástroje bez vibrací a dobrou drsnost obrobených ploch i při vyložení nástroje 7×D.

Řadu THREAD rozšířily i závitové pravé destičky s utvařečem vyrobené z karbidů IC908 a IC1007 s PVD povlakem pro výrobu vnějších i vnitřních závitů, určené pro obrábění širokého rozsahu typů materiálů.

K dispozici jsou destičky pro výrobu plného profilu závitů ISO, UN a Whitworth. Lisované destičky s utvařečem pro lepší tvorbu třísky jsou nabízeny s PVD povlakem v jakostech karbidu IC908 a IC1007. Povlak IC908 – tvrdý substrát s výbornou odolností proti vyštipování kombinovaný s PVD TiAlN povlakem – zajišťuje vysokou odolnost proti opotřebení a oxidaci, a je dobrou volbou pro obrábění neželezných materiálů a litiny.

Varianta IC1007 (tvrdý submikronový substrát s PVD povlakem TiAlN + TiN) nabízí vysokou odolnost proti plastické deformaci a uplatní se zejména při obrábění ocelí, nerezových ocelí a tvrdých ocelí středními a vysokými řeznými rychlostmi za stabilních podmínek. Podle výrobce je vhodná pro obrábění neželezných materiálů a litiny. Tuto řadu nových destiček, která vykazuje stejné charakteristiky jako destičky stávající, je možno použít se všemi standardními držáky, přičemž při volbě řezných podmínek doporučuje výrobce vycházet z parametrů pro stávající řadu destiček.

 
Publikováno: 24. 3. 2021 | Počet přečtení: 212