Rosler MURR2 Schunk

První průmyslový 5G router

Společnost HMS Networks uvedla na trh první komerčně dostupný průmyslový 5G router optimalizovaný pro průmyslové privátní sítě. Bezdrátový směrovač Wireless Router 5G podporuje sítě Ericsson Industry Connect 5G a umožňuje uživatelům začít s 5G v jejich vlastním areálu.

 

 

Bezdrátový směrovač Wireless Router 5G byl vyvinut technologickou iniciativou HMS Labs a umožňuje začínajícím uživatelům 5G, aby si vyzkoušeli novou techniku v praxi. Jde o první komerčně dostupný průmyslový 5G router optimalizovaný pro soukromé sítě, který prošel testem shody CE.Wireless Router 5G

Sítě 5G přinášejí uživatelům v provozech komunikační standard, který odpovídá průmyslovým požadavkům, pokud jde o rychlost komunikace a zabezpečení, spolu s veškerou flexibilitou, kterou s sebou nese bezdrátové připojení. Router 5G prošel komplexními testy v síti Ericsson Industry Connect 5G v samostatném provozu s využitím pásma n78. Umožňuje uživatelům vytvořit robustní mobilní připojení v prostředí průmyslové výroby. Díky podpoře mobilních sítí 4G a 5G je ideálním komunikačním řešením např. pro automaticky naváděná vozidla (AGV) a další průmyslové stroje a zařízení.

K dispozici je i startovací sada

Společnost HMS také nabízí startovací sadu, která je ideální pro vyhodnocení možností 5G a spuštění sítě pomocí Ericsson Industry Connect. Obsahuje Wireless Router 5G a dva průmyslové senzory s rozhraním IO-Link odesílající data po síti 5G. To umožňuje uživatelům, aby si vyzkoušeli síť ve svých podnicích, aniž by museli vyvíjet své vlastní řešení od nuly.

K datům ze senzorů lze přistupovat pomocí protokolů Modbus TCP a MQTT i ve formátu JSON. K dispozici je také webová ukázková aplikace, která zobrazuje data senzorů přenášená sítí 5G v běžném prohlížeči.Starterkit 5G se senzory s rozhraním IO-Link obsahuje v jednom balení Wireless Router 5G a dva senzory pro měření vzdálenosti a síly signálu.

 
Publikováno: 18. 3. 2021 | Počet přečtení: 223