Rosler MURR2 Schunk

Otevřená počítačová skříň s možností transformace

Společnost Cooler Master uvádí na trh přizpůsobitelnou počítačovou skříň MasterFrame 700, která je navržena jako otevřený umělecký rám pro stavbu unikátní sestavy, ale také jako jedinečný testovací setup pro přetaktování.

 

 

MasterFrame 700 umožňuje experimentovat s vlastním speciálním řešením vodního chlazení, testovat hardware prakticky kdekoli a dát na obdiv dominantní komponenty skrze průhledné tvrzené sklo. Jediným limitem je kreativita uživatele.Skříň se skládá ze tří částí. Dvě křídla jsou k plnohodnotné základně připojena přes speciálně navržené pevné panty a i díky osazení gumovými nožičkami poskytují flexibilitu během montáže a následnou stabilitu celé sestavy. V režimu „open-air“ skříň stojí ve vertikální poloze a využívá průhledného tvrzeného skla; díky otevřené poloze se naskýtá až panoramatický pohled na vybrané komponenty. Důraz při vývoji byl kladen na maximální univerzálnost použití a to zejména bohatými možnostmi uchycení i velkých součástí sestavy.

Režim „test-bench“ pokládá skříň do horizontální polohy, křídla jsou sklopena směrem dolu. Takový tvar umožňuje řízené proudění vzduchu a tedy i účinné chlazení zvláště důležité při přetaktování. Významná plocha, kterou poskytují křídla, slouží skvěle např. pro uchycení chladičů se třemi ventilátory nebo jiných komponent. Jejich případná výměna je díky mobilitě a přístupnosti skříně rychlá a snadná při zachování účinnosti chlazení. Takto posazená skříň navíc otevírá prostor pro použití až třech 360mm chladičů.Design skříně pamatuje také na kreativní tvůrce. Každou její část lze demontovat pro vlastní úpravy typu nástřik barvy, aplikace folie či jiné modifikace. S nadsázkou lze MasterFrame 700 označit jako prázdné umělecké plátno pro nadšence do skládání sestav, protože nabízí neomezený prostor pro kreativitu a zároveň maximální funkčnost. K dispozici bude na konci dubna 2021.

 
Publikováno: 17. 3. 2021 | Počet přečtení: 207