Rosler MURR2 Schunk

Goodyear uvádí EfficientGrip 2 SUV

Společnost Goodyear přichází s nejnovější letní pneumatikou značky EfficientGrip 2 SUV. Novinka nabídne výjimečný kilometrový proběh a přesvědčivé užitné vlastnosti na mokré i suché vozovce.

 

Očekává se, že do roku 2025 se podíl SUV na celkovém prodeji nových vozidel v Evropě zvýší z loňských 37 na 43 procent. Pokud jde o pneumatiky, řidiči SUV od nich požadují dva hlavní parametry - vynikající brzdné vlastnosti a dobrou přilnavost na mokré silnici.

Díky celé řadě inovativních prvků nabízejí EfficientGrip 2 SUV jak vyšší počet ujetých kilometrů, tak i užitné vlastnosti na velmi vysoké úrovni:

- zvýšení počtu ujetých kilometrů o 25 % ve srovnání se předchůdcem díky technologii Mileage plus značky Goodyear, která běhounu propůjčuje lepší pružnost a elasticitu, což má za následek nižší poškozování v důsledku náročných silničních podmínek v širokém rozsahu teplot.

- kratší brzdnou dráhu na mokru díky vyššímu počtu delších záběrových hran a směsi s nižší tuhostí, což obojí zlepšuje odvádění vody.

- kratší brzdnou dráhu na suchu díky větší styčné ploše a mohutnějším žebrům ve středu běhounu.

Celou řadu 52 různých pneumatik o rozměrech od 16 do 22 palců Goodyear uvádí na trh od letošního ledna do února 2022. Díky jejich prodlouženému kilometrovému proběhu a řadě provedení s vysokým zátěžovým indexem se EfficientGrip 2 SUV stanou ideálními pneumatikami nejen pro SUV, ale i pro vozidla s elektrickým pohonem.

 
Publikováno: 16. 3. 2021 | Počet přečtení: 624