Rosler MURR2 Schunk

Nová Potenza Sport zvítězila v testu sportovních pneumatik

Potenza Sport, nová vlajková loď v portfoliu značky Bridgestone, zvítězila v testu sportovních pneumatik pro rok 2021, který uspořádal časopis AutoBild sportscars. Umístila se před pneumatikami osmi jiných výrobců díky celkově nejlepšímu hodnocení na mokru a špičkovým výsledkům na suchých silnicích.

 

Německý časopis, který testoval pneumatiky rozměru 265/35 ZR 20 na sportovním kupé Ford Mustang 5.0, označil pneumatiku Potenza Sport za „příkladnou“.

Ultravysokovýkonná pneumatika Potenza Sport měla ze všech testovaných pneumatik nejkratší brzdnou dráhu na suchu a při testech ovladatelnosti na suchu byla zařazena mezi dvě pneumatiky s nejlepšími výsledky. Měla nejkratší brzdnou dráhu i na mokru a získala nejlepší hodnocení za ovladatelnost na mokru i za bezkonkurenční výkony na mokré kruhové dráze. Tato špičková sportovní pneumatika byla oceněna rovněž za vynikající odolnost vůči akvaplaningu, což přispělo k tomu, že ji časopis AutoBild sportscars označil za „zcela nové měřítko“ v oblasti ovladatelnosti na mokru.

Test sportovních pneumatik pro rok 2021 v režii magazínu AutoBild sportscars byl pro tuto pneumatiku prvním testem organizovaným nezávislým motoristickým časopisem, nikoli však jejím prvním oceněním. Organizace TÜV SÜD potvrdila již před uvedením pneumatiky na trh, že dosahuje v porovnání s konkurenty v prémiovém segmentu nejlepších výkonů při brzdění na suchu i z hlediska stability při průjezdu zatáčkou a jízdě přímým směrem. Organizace TÜV SÜD kromě toho v dalších testech zjistila, že pneumatika Potenza Sport, která má na informačním štítku EU hodnocení adheze na mokru A u všech variant, nabízí nejlepší provozní vlastnosti také v disciplínách průjezdu zatáčkou a ovladatelnosti na mokru.

Pneumatika je k dispozici v 96 rozměrech pro kola s průměrem ráfku od 17 do 22 palců. Uvedená šíře sortimentu pokryje značnou část trhu pneumatik pro osobní vozy a silniční SUV, od prémiových sedanů a SUV až po luxusní a prestižní automobily.

 
Publikováno: 16. 3. 2021 | Počet přečtení: 203