Rosler MURR2 Schunk

OnePlus 9 už v březnu

Značka OnePlus bude spolupracovat s legendárním výrobcem fotoaparátů Hasselblad na vývoji nové generace kamerových systémů pro své vlajkové smartphony. Už nyní ale vylepšili kamerový systém nové řady smartphonu OnePlus 9, která přijde na trh letos 23. března.

 
Již 80 let je společnost Hasselblad průkopníkem v oblasti vysoce výkonných kamer, díky čemuž se stala uznávanou světovou jedničkou v oblasti digitálních středoformátových fotoaparátů a objektivů. Její produkty jsou proslulé špičkovou kvalitou obrazu, skandinávským designem a precizní mechanikou. Proto si získaly důvěru řady nejuznávanějších světových fotografů a zachytily některé z nejznámějších záběrů – včetně prvních kroků člověka na Měsíci.

„Díky špičkovému hardwarovému a výpočetnímu výkonu OnePlus a bohatým znalostem Hasselblad v tradiční fotografii jsem přesvědčen, že řada OnePlus 9 bude velkým skokem vpřed a nabídneme prémiový vlajkový fotoaparát,“ řekl Pete Lau, zakladatel a generální ředitel OnePlus.

Nyní budou obě společnosti úzce spolupracovat v oblasti výzkumu a vývoje na vylepšení kamerových systémů pro budoucí smartphony OnePlus. Prvním výsledkem spolupráce je již řada OnePlus 9. Partnerství se bude v příštích třech letech neustále rozvíjet, počínaje vylepšeními softwaru, včetně ladění barev a kalibrace senzorů, a v budoucnu se rozšíří do dalších dimenzí. Obě strany budou společně definovat technologické standardy, vyvíjet inovativní zobrazovací technologie, tedy nadále zlepšovat Hasselblad Camera for Mobile.Prvním a technicky nejnáročnějším výsledkem této kooperace je pokročilá kalibrace barev. Po měsících důkladného ověřování a dolaďování obě firmy společně vyvinuly nové barevné řešení – Natural Color Calibration with Hasselblad. Cílem bylo přinést na fotografie pořízené fotoaparáty OnePlus přesné a přirozeně vypadající barvy. Toto řešení bude sloužit jako nový standard pro barevnou kalibraci i u budoucích smartphonů OnePlus.

Nový Hasselblad Pro Mode nabízí jako první vynikající kalibraci snímače Hasselblad u smartphonu. Díky ní firma získá přesné a přirozené barvy a pevný základ pro následné úpravy. Tento nový režim byl přepracován s novým uživatelským rozhraním založeným na softwaru pro zpracování obrazu, a uživatelům poskytne autentický vzhled i dojem. Umožňuje také nebývalou míru kontroly pro profesionální fotografy, kteří potřebují doladit své fotografie, se schopností upravovat ISO, zaostření, expoziční časy, vyvážení bílé a další. Uživatelé mohou také použít 12bitový formát RAW pro ještě bohatší barvy a vyšší dynamický rozsah.

Kromě toho se obě společnosti rovněž pustí do strategie dalšího zlepšování schopností fotoaparátu. Investice půjdou mimo jiné do dalšího rozvoje čtyř hlavních laboratoří pro výzkum a vývoj po celém světě, včetně dvou inovativních zobrazovacích laboratoří ve Spojených státech a v Japonsku, a do vývoje nových průkopnických oblastí zobrazování u chytrých telefonů jako je panoramatický fotoaparát se 140stupňovým zorným polem, technologie T-lens pro bleskově rychlé ostření v přední kameře a free-form lens. Tento typ čoček bude poprvé uplatněn u řady OnePlus 9 a prakticky eliminuje zkreslení okrajů u ultra širokých záběrů.

Spuštění řady OnePlus 9

Řada OnePlus 9, která nabízí několik průlomových technologií v oblasti mobilního fotografování, spojí jedinečnou kombinaci špičkového hardwaru a rychlého a plynulého softwaru OnePlus s jedinečnými zkušenostmi a odbornými znalostmi společnosti Hasselblad v oblasti fotografování. Jde o dosud nejpokročilejší kamerový systém OnePlus s Hasselblad Camera for Mobile.Nová řada „9“ bude používat snímač Sony IMX789 jako největší a nejpokročilejší snímač hlavního fotoaparátu, jaký kdy v zařízení OnePlus byl. S 12bitovým formátem RAW bude výsledek až 64krát barevnější než dříve, bude obsahovat dynamičtější a zářivější barvy, takže profesionálním fotografům poskytne více prostoru pro další úpravy. Hasselblad Camera for Mobile také nabídne vylepšené nahrávání videa HDR, stejně jako podporu pro snímání videa 4K 120FPS a 8K 30FPS.
 
Publikováno: 8. 3. 2021 | Počet přečtení: 202