Rosler MURR2 Schunk

Čistě elektrické Volvo C40 Recharge

Budoucnost společnosti Volvo se má ubírat ve znamení elektřiny. Od roku 2025 bude mít v portfoliu 50 % elektrických modelů, zbytek budou hybridy. A od roku 2030 má v plánu prodávat výhradně elektrická vozidla.

 

Nové Volvo C40 Recharge představuje poslední manifest demonstrující její rozhodnutí pro bezemisní budoucnost. Tento model, který je postaven na platformě CMA, nabízí veškeré výhody SUV, ale v nižším a elegantnějším provedení.

Zaujme svou přitažlivou zádí, která harmonicky navazuje na nízkou střešní linii. Příď pak představuje novou tvář elektrických vozů Volvo, jejíž součást tvoří světlomety vybavené nejmodernější pixelovou technologií.

Uvnitř je C40 Recharge dostupný v různých barevných provedeních a s dekorativní výbavou unikátní pro tento model. Současně jde o první model Volvo, v němž nejsou použity žádné kožené materiály.

Ve výbavě má jedno z nejlepších infotainment systémů na trhu. Funguje na základě OS Android a byl vyvinut za spolupráce s Googlem. Mezi jeho výhody patří integrované aplikace a služby Google, jako jsou např. mapy Google Maps, asistent Google Assistant a obchod Google Play. Díky neomezeným datům je navíc zajištěna špičková konektivita, přičemž je možné aktualizovat software vozu na základě vzdáleného spojení. To znamená, že budou funkce vozu po opuštění továrny stále vylepšovány.

Pohon vozu je tvořen dvěma elektrickými motory, z nichž jeden pohání přední kola a druhý zadní nápravu. Energii oba motory čerpají ze 78kWh akumulátoru, který je na rychlonabíjecích stanicích možné nabít na 80 % kapacity během 40 minut. Dojezd vozu se očekává kolem 420 km, což je vzdálenost, která by se měla postupem doby díky softwarovým aktualizacím OTA (vzdálený přístup) ještě prodloužit.

Plně elektrická novinka C40 Recharge bude dostupná pouze online. V zájmu zjednodušení nabídky pro daný model a s cílem klást důraz na atraktivní předkonfigurované varianty Volvo dramaticky zredukovalo nabídku.

 
Publikováno: 4. 3. 2021 | Počet přečtení: 239