Rosler MURR2 Schunk

Dachser dodal zásilku helikoptérou

Speciální požadavky vyžadují speciální řešení: Dachser Mexico zorganizoval pro dodavatele do automobilového průmyslu expresní přepravu helikoptérou do 300 km vzdáleného města. V situaci, kdy hrozilo zastavení výrobní linky, ušetřilo toto nezvyklé logistické řešení čas a především peníze.

 
Když bylo nutné přepravit z výrobního závodu v Celaye do hlavního výrobního závodu předního automobilového výrobce na okraji Mexico City 120 přepravních boxů obsahujících důležité díly pro výrobu automobilů o hmotnosti více než 780 kilogramů, Dachser potřeboval jednat rychle. Taková přeprava po silnici obvykle trvá pět až šest hodin. Navíc zde byla další výzva v podobě pandemie a bezpečnostních opatření, které bylo nutné zohlednit. S ohledem na urgentnost zásilky proto společnost Dachser Mexico zajistila helikoptéru pro osobní přepravu a urychlila tak dodání. Pro zákazníka se jednalo o nejrychlejší a nejúčinnější řešení, které zabránilo zastavení výroby – to by představovalo náklady ve výši 3000 amerických dolarů za minutu.

Protože helikoptéra mohla naložit pouze 600 kilogramů, zbývající, méně urgentní náklad byl přepraven po silnici. V závodě už čekaly na zásilku nákladní vozidla, která tyto kritické díly dovezla přímo na výrobní linku. Zásilku doprovázeli i zaměstnanci Dachseru, aby dohlédli na vykládku a poskytli nezbytnou podporu na místě. Tento tým koordinoval přístup helikoptéry na pozemek a každých 15 minut informoval místní pracovníky o odletu a příletu helikoptéry. Poskytoval také informace o dodávce zboží, které bylo přepravováno po zemi, a zajistil tak úplnou transparentnost procesu a dobrou komunikaci.„Naše desítky let zkušeností s předními výrobci automobilů, výrobci OEM a dodavateli typu Tier 1 (přímo dodávajících OEM) z celého světa nám umožňují poskytovat maximální rychlost a efektivitu ve spojení s efektivní kontrolou nákladů,” říká Edgardo Hamon, Managing Director Dachser Mexico, a dodává: „Nabízíme prvotřídní portfolio integrovaných řešení a služeb, které využívá globální přepravní a skladovací síť společnosti Dachser k uspokojení specifických potřeb automobilového průmyslu.“
 
Publikováno: 2. 3. 2021 | Počet přečtení: 207