Rosler MURR2 Schunk

Značka DS a Formule E

Poté, co společnost DS Automobiles zazářila s prvními generacemi vozů Formule E (DS Automobiles je jediným konstruktérem, který od založení šampionátu vyhrál každou sezónu alespoň jednu cenu E-Prix), se chystá vyvinout nový monopost a prodloužit své zapojení do této 100% elektrické disciplíny.

 

Společnost DS Automobiles získala společně s Jean-Éricem Vergnem, Antóniem Félixem da Costou a stájí DS Techeetah v posledních dvou sezónách Poháry jezdců i konstruktérů a dosáhla rekordního počtu vítězství a pole position od spuštění „Gen2“.

Nový monopost třetí generace známé jako „Gen3“, který se na startu objeví v sezóně 2022/23, bude lehčí. Zároveň bude mnohem výkonnější. Díky zásadním změnám se výkon zvýší o 40 % na 350 kW v kvalifikaci a 300 kW v závodě. Rekuperace energie bude probíhat na obou nápravách a dosáhne maximálního výkonu 600 kW (oproti dnešním 250 kW). Formule E ponechá v souladu se svou ideologií každému výrobci volnost vytvořit vlastní pohonné ústrojí a příslušný software.

Xavier Mestelan Pinon, ředitel stáje DS Performance: „Ve společnosti DS Automobiles existuje velmi úzké propojení mezi vývojem Formule E a vývojem elektrifikace. Z první generace Formule E jsme se hodně poučili a od uvedení Gen2 nám to přineslo úspěch, protože jsme získali všechny tituly. S novým monopostem se Formule E posune ve výkonnostním žebříčku výš, navíc bude možné provádět superrychlé dobíjení.“

Jamie Reigle, generální ředitel Formule E: „Společnost DS Automobiles byla jedním z prvních výrobců, kteří se zapojili do Formule E, v době, kdy týmy začaly vyvíjet pohonné jednotky svých závodních automobilů, a je inspirativní vidět, jak velký podíl mají elektromobily v její nabídce sériových vozů. Mám radost, že jediný dvojitý šampion Formule E v řadě za sebou si zajistil místo ve startovním poli 9. sezóny a potvrdil tak význam Formule E jako technologické laboratoře a marketingové platformy pro přední světové výrobce automobilů. Těšíme se, že s DS Automobiles překročíme v průběhu další fáze mistrovství světa ABB FIA Formule E další hranice inovací.“

DS Automobiles má v nabídce čtyři modely s elektrickým pohonem: 100% elektrický DS 3 Crossback E-Tense a plug-in hybridy DS 4 E-Tense 225, DS 7 Crossback E-Tense 225, DS 7 Crossback E-Tense 4×4 300, DS 9 E-Tense 225 a DS 9 E-Tense 4×4 360.

DS Automobiles a její partner Techeetah se v současné době připravují na první kola 7. sezóny, která se pojedou ve městě Daríja (Saúdská Arábie) ve dnech 26.–27. února. Půjde o první noční závody v historii Formule E. Za volantem dvou vozů DS E-Tense FE20 usedne vládnoucí šampion António Félix da Costa a jediný dvojnásobný šampion Formule E Jean-Eric Vergne.

 
Publikováno: 23. 2. 2021 | Počet přečtení: 253