Rosler MURR2 Schunk

Bezstarostná pneumatika pro každou sezónu

S novou celoroční pneumatikou Cinturato All Season SF2 přichází Pirelli. Má být díky adaptabilnímu dezénu bezpečnější a přizpůsobivá každému ročnímu období a jízdnímu stylu. Vyhovuje i požadavkům na zimní pneumatiky.

 

Novinka poprvé využívá tzv. adaptabilní dezén, který kombinuje vlastnosti směsi a konstrukce běhounu s cílem maximalizovat bezpečnost a všestrannost pneumatiky. Kromě toho je pneumatika k dispozici rovněž s technologiemi Seal Inside a Run Flat, které řidičům umožňují pokračovat v jízdě i v případě defektu. A dostupná je také varianta Elect, určená pro elektrická a plug-in hybridní vozidla.

Cinturato All Season SF2 je dostupná v 65 rozměrech od 15 do 20 palců. Určena je pro moderní městské automobily od crossoverů až po středně velké sedany. Na bočnici najdete symbol M+S spolu s označením 3PMSF (Three-Peak Mountain Snowflake), prokazující vynikající výkon pneumatiky i v zimních podmínkách.

Nejnovější člen řady Cinturato je ideální pro řidiče, kteří svá auta používají především ve městech, nežijí v horských oblastech, obvykle jezdí za mírného počasí a najedou přibližně 25 tisíc km ročně. Design a směs pneumatiky dosahují rovnováhy, díky které funguje skvěle jak při nízkých a vysokých teplotách, tak i na mokrém a suchém asfaltu. Nabízí výborný celkový výkon a širokou míru všestrannosti.

Pneumatika zaručuje nejlepší výkon za jakékoliv jízdní situace s ohledem na všechna čtyři roční období – test TÜV SÜD v této oblasti Cinturatu nedávno udělilo ocenění Performance Mark. Výsledek potvrdila i další německá organizace Dekra. Ve srovnání se svými přímými konkurenty vykazovala dokonalou kontrolu díky kratší brzdné dráze za sucha a lepší ovladatelnosti na sněhu − stejně tak prokázalo i vynikající brzdný výkon na mokrém a zasněženém povrchu. Ve srovnání se svým předchůdcem Cinturato All Season Plus je brzdná dráha za sucha kratší průměrně o 3,5 metru a za mokra o dva metry. Výkon je ve srovnání s předchozí verzí vylepšen také na sněhu, a to ať jde o ovladatelnost nebo brzdění (zkrácení činí přibližně 1 m.

Profil a struktura nové pneumatiky umožňují optimální jízdní vlastnosti spolu s rovnoměrnou kontaktní plochou, což ve srovnání s předchozím modelem zvyšuje životnost pneumatik až o 50 %. Tohoto působivého výsledku bylo dosaženo použitím nových materiálů ve směsích a zlepšené lokalizované tuhosti dezénu.

Ve srovnání se svými hlavními konkurenty poskytuje směs adaptabilního dezénu nové generace nižší valivý odpor. Speciální složení a dezén přinášejí benefit pro životní prostředí a zároveň umožňují snížit hlučnost na minimální úroveň.

Konstrukce a materiálová směs umožňuje vynikající brzdný výkon za různých jízdních a povětrnostních podmínek. Dokáže se automaticky přizpůsobit teplotním špičkám v zimě i v létě a zajistí vždy bezpečnou mobilitu. Při nízkých teplotách zůstávají drážky dezénu otevřené, aby poskytovaly lepší brzdění na sněhu. Za mokra a sucha se naopak uzavírají, zpevňují bloky běhounu a vytvářejí lepší přilnavost k povrchu vozovky.

Adaptabilní systém vychází z 3D technologie drážek dezénu, které rozpoznají, jestli je nebo není na silnici sníh. Konstrukce laterálních drážek společně se širokým centrálním kanálkem garantují efektivní odvod vody při deštivém počasí a zlepšují tak bezpečnost a rezistenci vůči akvaplaninku.

 
Publikováno: 16. 2. 2021 | Počet přečtení: 251