Rosler MURR2 Schunk

Nový Opel Combo-e Life pohání elektřina

Opel hlásí příjezd dalšího elektrického modelu, tentokrát jde o mimořádně flexibilní automobil Combo-e Life, ve dvou délkách. Lze za něj dokonce připojit přívěs o hmotnosti až 750 kg, což je v tomto segmentu špičková hodnota.

 

Hlavní cílovou skupinou pro nové Combo-e Life jsou především mladé rodiny s aktivním životním stylem, které žijí ve městech nebo v jejich blízkosti, musí přepravovat několik dětí a vyznávají „zelenou mobilitu“.

Elektromobil může mít posuvné boční dveře v jednom či obou bocích, na výběr je standardní délka 4,4 metru a XL verze dlouhá 4,75 m, obě verze mohou mít pět nebo sedm sedadel. V závislosti na profilu trasy a převládajících jízdních podmínkách dokáže novinka na jedno nabití své 50 kWh li-ion baterie ujet až 280 km (dle normy WLTP).

Díky výkonu trakčního elektromotoru 100 kW s nejvyšším točivým momentem 260 Nm se Combo-e Life neloudá ani na otevřených silnicích. V závislosti na konkrétní verzi dokáže zrychlit z klidu na 100 km/h za pouhých 11,2 sekundy, maximální rychlost je elektronicky omezená na 130 km/h. Sofistikovaný rekuperační brzdový systém se dvěma uživatelsky nastavitelnými režimy zvyšuje účinnost pohonného řetězce.

Akumulátorový blok sestavený z 18 modulů s celkem 216 buňkami je uložený pod podlahou mezi přední a zadní nápravou. Toto řešení nijak nenarušuje prostor pro cestující a výhodou je i nižší těžiště, což se odráží v lepších a stabilnějších jízdních vlastnostech. Nabíjení lze provádět z běžné domácí zásuvky, pomocí wallboxu nebo u veřejných stanic. Při použití veřejné stejnosměrné DC nabíjecí stanice o výkonu 100 kW trvá nabití na 80 % asi 30 minut. V závislosti na konkrétním trhu a infrastruktuře je nový Combo-e Life standardně vybaven integrovanou třífázovou nabíječkou o výkonu 11 kW, nebo jednofázovou nabíječkou o výkonu 7,4 kW.

Nové Combo-e Life se objeví v autosalonech dealerů značky Opel už letos na podzim.

 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet přečtení: 288