Rosler MURR2 Schunk

Flotilovým autem roku 2021 se stala Škoda Octavia

Titul Flotilový automobil roku v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU pro letošní rok získala Škoda Octavia. Vítězství v kategorii Flotilové elektroauto roku získal VW ID.3. V anketě magazínů Business Car a Flotila o tom rozhodla početná odborná porota.

 
O celkovém vítězi v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2021 rozhodla 30členná odborná porota složená z fleetových manažerů firem s rozsáhlými vozovými parky. Ti měli možnost se se všemi nominovanými vozy svézt v polovině září v areálu mosteckého Autodromu, kde se konaly testovací jízdy s názvem Fleet Derby – Flotila roku, Srovnávací jízdy LeasePlan 2020. Tato akce se zároveň stala loňským největším setkáním fleetových manažerů v České republice.

Porotci při své volbě vycházeli z vlastních zkušeností, z dojmů nabytých v průběhu testovacího dne i z dat poskytnutých společností TecAlliance, která ke každému z nominovaných vozů zpracovala přehled nákladů na servis a opotřebitelné díly po ujetí 90 000 a 150 000 km, což pomohlo odkrýt skutečné náklady na provoz u jednotlivých modelů. Porotci při své volbě zohledňovali i zůstatkové hodnoty, celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti.Vítězem v hlavní kategorii o Flotilový vůz roku se stal model Škoda Octavia.

„Octavia v letošním ročníku zvítězila s poměrně velkým náskokem. Zajímavý souboj se soupeři naopak svedl VW ID.3 v kategorii elektromobilů. Věříme, že právě tato kategorie bude v dalších ročnících hodně nabitá a její prestiž bude nadále stoupat. Prodeje elektromobilů postupně rostou a stále více pronikají i do vozových parků. Stejně tak roste i počet modelů dostupných na českém trhu. Ty nabízejí stále vyšší dojezdy a jsou tak lépe využitelné i ve fleetovém provozu,“ hodnotí výsledky a prestiž segmentu elektrických vozidel Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila.

Anketa FLEET DERBY – FLOTILA ROKU je otevřená také širšímu okruhu flotilových manažerů, kteří vybírají nominované automobily z pěti tříd. O ocenění bojují nominované modely v kategoriích Referentské vozy, Manažerské vozy, Vozy SUV a crossovery, Užitkové vozy do 3,5 t a v kategorii Ekologické vozy, do které náleží všechny modely s jakýmkoliv alternativním pohonem, ať už jde o vozy CNG či LPG, hybridy či stále frekventovanější plug-in hybridy. Hlasování probíhalo na webových stránkách ankety a své kategorie opanovaly postupně modely Škoda Octavia, Audi A6, Mercedes-Benz GLB, Volkswagen Transporter T6.1 a Peugeot e-208.

„Zajímavé výsledky jsme zaznamenali především v kategorii Manažerských automobilů a SUV. Mezi manažerskými auty vůbec poprvé zvítězila značka Audi se svým velmi povedeným modelem A6. Ve třídě SUV se zase prosadil Mercedes-Benz GLB, který porotce zaujal atraktivní cenou, vyspělou technikou a nízkými náklady na provoz a servis.

Další zajímavost se odehrála mezi ekologickými auty. V této třídě se stále více prosazují čisté elektromobily, a tak není divu, že první dvě místa obsadil Peugeot e-208 a Volkswagen ID.3. Na třetím místě pak díky rovnosti hlasů skončil Renault ZOE a plug-in hybridní Škoda Superb,“ říká Michal Busta, šéfredaktor magazínu Business Car.Titul elektrické auto roku získal model Volkswagen ID.3.

CELKOVÉ VÝSLEDKY ANEKTY FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2021

Flotilový automobil roku 2021

Škoda Octavia

Flotilové elektroauto roku 2021

Volkswagen ID.3

Referentské vozy

1. místo - Škoda Octavia

2. místo - Volkswagen Golf

3. místo - Kia Ceed SW

Manažerské vozy

1. místo - Audi A6

2. místo - Mercedes-Benz E 300 de

3. místo - Peugeot 508 SW Hybrid

SUV vozy a crossovery

1. místo - Mercedes-Benz GLB

2. místo - Subaru Forester e-Boxer

3. místo - Alfa Romeo Stelvio

Užitkové vozy do 3,5 t

1. místo - Volkswagen Transporter 6.1

2. místo - Mercedes-Benz Vito Tourer

3. místo - Ford Tourneo/Transit Custom PHEV

Ekologické vozy

1. místo - Peugeot e-208

2. místo - VW ID.3

3. místo - Renault ZOE, Škoda Superb iV
 
Publikováno: 11. 2. 2021 | Počet přečtení: 300