Rosler MURR2 Schunk

Spirit of Ecstasy – soška na kapotě

Emblém Spirit of Ecstasy pro společnost Rolls-Royce představuje mnohem víc než jen symbol značky. Pro zákazníky je silným, uznávaným znakem úspěchu, úsilí, výkonu a postavení. V jeho kráse, jednoduchosti, eleganci a jedinečnosti se snoubí vše, co zákazníci hledají ve svém motorovém vozidle Rolls-Royce.

 
Rolls-Royce Motor Cars oslavuje 110. výročí sošky Spirit of Ecstasy – svého oficiálního znaku. Design sošky byl poprvé zaregistrován 6. února 1911. Je od počátku charakteristickým prvkem identity Rolls-Royce a zároveň jedním z nejžádanějších prvků luxusu po celém světě.

Během svého dlouhého a legendárního života nebyla podoba emblému téměř změněna a zdobí kapotu každého automobilu Rolls-Royce postaveného v Goodwoodu. Její design byl převzat z bronzové sošky s názvem The Whisperer, kterou vytvořil sochař a ilustrátor Charles Sykes pro svého zaměstnavatele, automobilového průkopníka a obdivovatele vozů Rolls-Royce, lorda Montague z Beaulieu. Propojení automobilového a uměleckého světa si společnost udržuje prostřednictvím uměleckého programu MUSE, The Rolls-Royce Art Programme, který je hlavním protagonistou ve světě grafického zachycení pohybu.První soška Spirit of Ecstasy byla vysoká asi 18 cm. Dnes je menší a měří okolo 7,5 cm. Je bezpečně ukrytá ve speciálním krytu v kapotě, dokud není nastartován motor. Teprve potom plynule a elegantně vystoupí na jeviště pomocí precizně navrženého mechanismu, známého jako „the rise“ (vzestup).

 
Publikováno: 10. 2. 2021 | Počet přečtení: 321