Rosler MURR2 Schunk

DS 4 s charismatickým designem

Značka DS Automobiles, jejíž podíl na trhu i navzdory pandemii neustále roste, urychluje svůj rozvoj a přichází s vozem DS 4. Jde o novinku v nabídce segmentu C-Premium, nabitou nejmodernější technikou. Prodej vozu DS 4 bude zahájen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021.

 
Nový model DS 4 je široký 183 cm, s kompaktní délkou 440 cm a výškou pouze 147 cm. Je postaven na 20palcových kolech a celkově působí impozantně. Nový tvar vozu je k dispozici ve 3 verzích: DS 4, DS 4 Cross a DS 4 Performance Line.Přední strana získala nový světelný podpis a propracované světlomety využívají systém DS Matrix LED Vision kombinující matrixová a směrová světla. Propracované plochy boků doplňují zapuštěné kliky dveří. Vzadu je nová generace světelného podpisu s motivem postupně vystupujících laserem vypálených šupin.

Interiér je digitální, rozdělen na dvě vzájemně se prolínající zóny – na kontaktní, která zajišťuje komfort a interaktivní pro jednotlivá rozhraní. Každý prvek interiéru je do něj intuitivně integrován, jak z hlediska funkce, tak stylu. Cílem inovace je vytvořit na palubě vozu dokonalý klid.Rozšířená technologie

Vůz je postaven na nové vývojové verzi platformy EMP2, která používá 70 % nových nebo exkluzivních dílů a je použitelná pro různé typy pohonů. Značka DS Automobiles, která je dvojnásobným šampionem Formule E, patří mezi špičkové výrobce elektromobilů. Nová vývojová verze platformy EMP2 byla navržena tak, aby do ní bylo možné zabudovat novou generaci plug-in hybridního hnacího ústrojí, aniž by se snížila prostornost kabiny nebo velikost zavazadlového prostoru. Přeplňovaný čtyřválcový motor o výkonu 180 k doplňuje elektromotor o výkonu 110 k, propojený s automatickou 8st. převodovkou EAT8, celkový výkon tak dosahuje 225 k. Vše napájí výkonnější baterie s novými kompaktnějšími články s větší kapacitou umístěná za deformovatelným příčným nosníkem, která zajišťuje dojezd více než 50 km v režimu nulových emisí (kombinovaný cyklus WLTP).

V nabídce budou rovněž benzinové verze PureTech o výkonu 130, 180 a 225 k a dieselová verze BlueHDi o výkonu 130 k. Všechny tyto modely budou vybaveny výhradně 8st. automatickou převodovkou. DS 4 tak představuje širokou škálu velmi účinných verzí dostupných s různými typy motorů a špičková aerodynamická řešení.

DS 4 je z 95 % vyroben z opakovaně použitelných materiálů a z 85 % z recyklovatelných dílů. 30 % hmotnosti vozu pochází z obnovitelných nebo recyklovaných materiálů, rozdělených mezi kovy a polymery. Části palubní desky, které nejsou vidět, jsou z 20 % vyrobeny z konopí. Mezi recyklované materiály patří i polypropylen, polyesterová vlákna a elastomer, které se používají pod podvozkem jako deflektory, tlumiče hluku nebo podpěry.Novinka je již k vidění ve všech DS Stores v Evropě, Asii, Jižní Americe a Africe a doplňuje portfolio značky, které tvoří vozy DS 7 Crossback, DS 3 Crossback a DS 9.
 
Publikováno: 5. 2. 2021 | Počet přečtení: 333