Rosler MURR2 Schunk

Ocenění pro Transportér – Flotilové auto roku 2021

Volkswagen Transporter T6.1 se stal na základě hlasování odborné veřejnosti Flotilovým vozem roku 2021 v kategorii „Užitkové vozy do 3,5 tuny“. Legendární „Téčko“, které loni oslavilo sedmdesáté výročí, si tak do svého bohatého životopisu připsalo další úspěch.

 
V osmém ročníku ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2021 o nejlepší automobily pro vozové parky obsadil VW Transporter T6.1 první místo. Mezi faktory, které rozhodly o vítězství bestselleru značky VW Užitkové vozy v této anketě, patří zejména skutečné provozní náklady, zůstatková hodnota, celkové praktické využití pro vozové parky, technická vyspělost, bezpečnost a jízdní vlastnosti.

Anketa FLEET DERBY – FLOTILA ROKU probíhá ve spolupráci vydavatelů odborných časopisů Business Car a Flotila. Nominované vozy jsou rozděleny do pěti kategorií – Referentské vozy, Manažerské vozy, Vozy SUV a crossovery, Užitkové vozy do 3,5 t a Ekologické vozy. Odborná porota, složená ze zkušených flotilových manažerů, ředitelů a majitelů firem, hlasuje o celkovém pořadí. Do internetového hlasování o nejlepších flotilových vozech v jednotlivých kategoriích se zapojuje širší okruh flotilových manažerů.

Transporter je dlouhodobě nejžádanějším modelem značky Volkswagen Užitkové vozy na českém trhu. Kromě užitkových modelů Transporter mají zákazníci na výběr také obytné a osobní verze Caravelle, Multivan a California. Od prosince 2019 se prodávají modernizované modely T6.1 s výrazně rozšířenou sériovou výbavou, digitalizovanou technikou, vyspělou konektivitou s připojením k internetu, inovativními asistenčními systémy, a ještě čistějšími vznětovými motory. Model T6.1 tak má všechny předpoklady k tomu, aby usnadňoval profesionálům práci.„V konstrukci a designu aktuálního modelu T6.1 se zrcadlí sedmdesát let zkušeností s výrobou všestranných lehkých užitkových vozů pro podnikání i volný čas,“ říká Pavel Demartini, šéf marketingu značky Volkswagen Užitkové vozy.

Manažeři vozových parků oceňují na modelu T6.1 také mimořádnou hospodárnost, praktičnost, robustnost a spolehlivost ve spojení s nadstandardními zákaznickými službami včetně prodloužené záruky na 2+2 roky/200 000 km v sériové výbavě. Novinkou pro rok 2021 je nová generace vznětových motorů TDI, která snižuje emise NOx o více než 50 % a spotřebu paliva v průměru o 0,5 litru na 100 kilometrů. Výsledkem jsou ještě nižší celkové náklady. Volkswagen Transporter T6.1 kromě toho splňuje nejvyšší požadavky rovněž v oblasti bezpečnosti, což potvrzuje hodnocení nezávislého konsorcia Euro NCAP, které tento model označilo za nejbezpečnější lehký užitkový vůz na současném trhu.
 
Publikováno: 5. 2. 2021 | Počet přečtení: 297