Rosler MURR2 Schunk

Signi zjednodušuje procesy v Podpořit.cz

Dobročinný internetový projekt Podpořit.cz je na české online scéně unikátem. Jeho tvůrci přišli na způsob, jak může úplně každý přispět na dobrou věc při nakupování na internetu – a nezaplatit ani korunu navíc.

 
Jelikož se i s dobročinností spojuje hromada papírování, přišli tvůrci s aplikací Signi, která projektu zaštítí kompletní agendu dokumentů. Projekt aktuálně zaštiťuje více než 1000 internetových obchodů, mezi nimiž lze najít i opravdu velké hráče. Pokud chcete podpořit z nákupu, stačí se na daný e-shop prokliknout skrze platformu Podpořit.cz – a dále už nakupujete úplně stejně jako obvykle, ale tentokrát jde na dobrou věc až 25 % ze zaplacené sumy, a vás to nestojí vůbec nic.I v tak inovativním projektu se ale nevyhnou záplavě byrokracie. U každého jednotlivého nákupu totiž musí existovat podepsané formuláře GDPR a darovací smlouva. Nemluvě o zápisech správní a dozorčí rady nadačního fondu. V klasické papírové podobě je tento proces docela zdlouhavý a neefektivní.

To se ale nyní dokáže změnit Sighi v procesech projektu Podpořit.cz, kde se všechny dokumenty budou řešit právě prostřednictvím této webové aplikace. Signi tak fakticky bude u každého dobrého skutku, na kterém se Nadační fond Podpořit podílí.

Zároveň také odpadne agenda s archivováním všech dokumentů, tento proces je totiž v rámci Signi zcela zautomatizován. Všechno tak bude mnohem elegantnější a rychlejší. Nakonec si nelze odpustit ani poznámku, že je skvělé, když dva české technologické projekty najdou tak smysluplnou formu synergie.

Pokud by vás zajímaly dobré skutky, které se díky Podpořit.cz neustále dějí, najdete je ZDEPodpořit.cz je dobročinný fintech projekt, za kterým stojí skupina nadšených studentů. Jednoho dne je napadlo, zda je nějakým způsobem možné pomáhat lidem, aniž by člověk musel zaplatit jedinou korunu navíc. Po spoustě usilovné práce po večerech a zdarma se tato myšlenka stala realitou a do projektu Podpořit.cz se dnes zařadilo více než 1000 e-shopů, které přispívají na dobrou věc za každý provedený nákup.

Signi je česká webová aplikace, která umožňuje tvorbu a uzavírání právně závazných dokumentů digitálním způsobem. Elektronický podpis ve většině případů plně zastoupí ten ruční a všechno je pěkně rychlé a bezpečně uložené. Krom klasických smluv umí aplikace řešit prakticky jakýkoliv typ dokumentů. Společnosti díky ní urychlují nábor pracovníků a interní administrativu. Efektivita procesů roste opravdu astronomicky. Zatímco dříve bylo potřeba nový dokument po napsání vytisknout, doručit protistraně, poté jej podepsaný naskenovat a archivovat, dnes může vše proběhnout v reálném čase a prakticky okamžitě, během několika minut.
 
Publikováno: 25. 1. 2021 | Počet přečtení: 319