Rosler MURR2 Schunk

Dráhy modernizují regionální vlakový park

Škoda Transportation dodá Českým drahám vlaky za téměř 10 mld. Kč. Během čtyř let zamíří z Plzně na koleje do služeb ČD celkem 79 nových nízkopodlažních vlaků za 9,6 mld. Kč.

 

Jedná se o moderní jednotky RegioPanter s maximální rychlostí 160 km/h, které poputují do Olomouckého, Moravskoslezského a Jihočeského kraje, kam je České dráhy budou dle svých plánů postupně nasazovat v letech 2023 a 2024.

Vozy disponují moderní výbavou, komfortním interiérem, samozřejmostí je také informační systém, kamery a Wi-Fi připojení. Většího komfortu se dostane i osobám upoutaným na invalidních vozících nebo maminkám s kočárky. V neposlední řadě nabídnou také dostatečný prostor pro cestování s jízdním kolem. Každá souprava bude už z výroby vybavena nejmodernějším zabezpečovacím zařízením a možností automatického vedení vlaku.

„Objednávkou nových souprav plníme smluvní závazky vůči krajům, a zároveň tím řešíme přirozenou obnovu vozidel. Do mnohých z nich již nelze instalovat evropský zabezpečovač ETCS, nevyhovující současným požadavkům na komfort cestování, který ani nemohou plně využít nové modernizované tratě,“ uvedl generální ředitel ČD Ivan Bednárik.

 
Publikováno: 21. 1. 2021 | Počet přečtení: 306