Rosler MURR2 Schunk

WINTEC zahajuje prodej v Evropě

WINTEC, člen skupiny ENGEL se sídlem v Rakousku, rozšiřuje prodej vstřikovacích strojů t-win na Evropu. Dvoudeskové velké stroje tak budou dostupné po celém světě.

 
Společnost WINTEC vyrábí od roku 2014 v čínském Changzhou vysoce kvalitní vstřikovací stroje pro standardní aplikace. Během šesti let své existence společnost velmi dobře etablovala svou značku, nejprve v Asii, později v regionu METAI (Střední východ, Turecko, Afrika, Indie) a od roku 2018 i na trzích v Americe. Skupina ENGEL svou expanzí do Evropy důsledně rozvíjí strategii dvou značek.Vstřikovací stroje WINTEC jsou založeny na evropském vývoji a jsou vyráběny v Asii. Závod WINTEC se nachází v čínském Changzhou.

Největší odbornost v oblasti řešení na jednom místě

Hybatelem tohoto vývoje jsou na jedné straně rostoucí tlaky na snižování nákladů a na druhé straně měnící se trendy u výrobků. Například v odvětví domácích spotřebičů se životní cykly výrobků zkracují. Standardizované vstřikovací stroje, které jsou rychle dostupné, umožňují zkrácení doby uvedení na trh. WINTEC dodává pro tyto požadavky řešení šitá na míru s atraktivním poměrem cena/výkon.„I v Evropě můžeme vidět rostoucí poptávku po vysoce výkonných a zároveň rychle dostupných standardizovaných vstřikovacích strojích,“ říká Dr. Stefan Engleder, CEO skupiny ENGEL.

„Skupina ENGEL je jediným dodavatelem na světě, který může nabídnout komplexní řešení pro celou řadu požadavků – od standardního jednokomponentního vstřikování plastů až po technologicky sofistikované aplikace – se spolehlivými produkty a systémy, které byly vyzkoušeny a testovány po mnoho let," zdůrazňuje Dr. Christoph Steger, CSO skupiny ENGEL.

Evropská kvalita vyráběná v Číně

Vstřikovací stroje t-win se používají pro jednokomponentní vstřikování plastů, které nevyžaduje speciální technologie, ale klade vysoké nároky na kvalitu a konzistenci procesů. Mezi cílové sektory patří domácí spotřebiče, technické vstřikování plastů a automobily. Stroje jsou dodávány předkonfigurované, což zkracuje uvedení do provozu.

Stroje WINTEC jsou vyvíjeny v Evropě a vyráběny v Číně. Výrobní závod v Changzhou je zapojen do globálního řízení kvality skupiny ENGEL. S rozšířením areálu dokončeným počátkem léta 2020 a zdvojnásobením výrobní plochy je společnost WINTEC dobře vybavena pro rostoucí poptávku po celém světě.

„Mnoho prvotních zákazníků se u následných investic rozhodne také pro WINTEC, protože vysoká kvalita, energetická účinnost a spolehlivost strojů jim poskytne konkurenční výhodu,“ říká Steger. „Důležitým rozhodovacím kritériem je také velmi dobrý servis. Díky celosvětovému zastoupení skupiny ENGEL profitují naši zákazníci ve všech regionech světa díky rychlému servisu přímo v místě a velmi dobrému zásobování náhradními díly.“

Energeticky efektivní, spolehlivé a výkonné

Hydraulické dvoudeskové stroje řady t-win jsou nabízeny s uzavírací silou od 4500 do 18 000 kN a jsou standardně vybaveny energeticky úspornou servohydraulikou. Výkonný řídicí systém C3 umožňuje intuitivní ovládání, ergonomickou práci a flexibilní integraci robotů nejrůznějších typů a značek, zejména řady lineárních robotů viper značky ENGEL.Předváděcí stroje t-win jsou k dispozici s různou uzavírací silou v Rakousku a dalších evropských zemích.
 
Publikováno: 20. 1. 2021 | Počet přečtení: 326