Rosler MURR2 Schunk

Rozšíření multimediálních funkcí televizoru

Společnost Evolveo představuje multimediální centrum Stick Y2, které je postavené na platformě Android. Díky malým a kompaktním rozměrům je centrum vhodný zejména pro přímé zapojení do HDMI konektoru televize.

 
S rychlým vývojem digitálních služeb a novou dostupností digitálního obsahu z různých platforem rostou nároky na chytrý hardware, který by umožnil tento digitální obsah přehrávat. U současných chytrých televizí a zejména u starších „hloupých“ jsou některé funkce a dostupnost platforem omezeny nebo zcela vyloučeny. Řešením jsou alternativní systémy, nejčastěji tzv. multimediální centra.

Multimediální centrum je externí BOX (plastová krabička), který softwarově doplňuje chybějící funkce, jako je např. podpora kodeků, přístup k online videím, ukládání, třídění a sdílení dat a další funkce. Při koupi multimediálního boxu je nutné brát v potaz i následné umístění a zapojení. Většina běžných boxů se instaluje vedle televizoru, což může být problém v případě zavěšeného televizoru na zdi či u jiného obdobného umístění, zejména pokud má být kabeláž skryta. Televizor se také může nacházet na veřejných místech, např. v restauraci, lékárně, obchodě nebo na hotelové recepci a takové umístění televizoru v podstatě nedovoluje instalaci klasických boxů.Pro tyto situace nabízí Evolveo malý, a přesto výkonný multimediální stick, který pracuje jako klasický box, ovšem vyniká malými rozměry a silným výkonem. Pod malými rozměry si můžeme představit standardní klíčenku/flash disk do kapsy. Stick Y2 se na rozdíl od jiných zařízení nezapojí do USB ale přímo do konektoru HDMI, který bývá umístěn rovnoběžně na zadní straně TV.Hlavní přednosti MultiMedia Stick Y2 jsou, mimo už zmíněných fyzických rozměrů, podpora HDMI 2.1, přehrávání obrazu ve 4K Ultra HD s HDR10+ s frekvencí až 75 snímků za vteřinu. Na internet se připojuje pomocí duální Wi-Fi, stick obsahuje slot na MicroSD kartu, 1 x USB 2.0, Bluetooth 4.2. Zařízení pohání čistý Android verze 9 Pie (AOSP) bez přidaných nadstaveb, který známe z mobilních telefonů nebo tabletů. Tím je umožněno běžným i náročnějším uživatelům využívat pokročilé funkce a aplikace dostupné z knihovny Google Play.
 
Publikováno: 19. 1. 2021 | Počet přečtení: 508