Rosler MURR2 Schunk

Evropská kvalita vyráběná v Číně

Čínská firma Wintec, člen skupiny společností Engel, rozšiřuje prodej vstřikovacích strojů t-win do Evropy. Tento krok zpřístupní velkoplošné stroje se dvěma deskami po celém světě.

 

Značka Wintec v čínském Changzhou se prosadila jako výrobce kvalitních vstřikovacích strojů pro standardní aplikace, která se rychle etablovala nejprve v Asii, později v regionu METAI (Střední východ, Turecko, Afrika, Indie) a poté i na amerických trzích. Vstřikovací stroje t-win jsou obzvláště oblíbené pro jednosložkové vstřikování, které nevyžaduje žádné vlastní technologie, ale klade vysoké nároky na kvalitu a konzistenci procesu. Stroje jsou navíc dodávány předem nakonfigurované, což zkracuje dobu jejich uvedení do provozu. Mezi cílová odvětví patří domácí spotřebiče, technické lisování a automobilový průmysl. Nyní Wintec expanduje i do Evropy pod křídly skupiny Engel, která tak soustavně rozvíjí svoji strategii dvou značek.

„V Evropě roste poptávka po standardizovaných vstřikovacích lisech, které jsou výkonné a rychle dostupné,“ říká Dr. Stefan Engleder, generální ředitel skupiny Engel. Důvodem je hlavně rostoucí tlak na náklady na jedné straně a změna produktových trendů na druhé – např. v sektoru domácích spotřebičů se výrazně zkracují životní cykly produktů a rychle dostupné standardizované vstřikovací stroje podporují krátkou dobu uvedení na trh. Wintec dodává řešení přizpůsobená těmto požadavkům s atraktivním poměrem ceny a výkonu. Stroje jsou vyvíjeny v Evropě a vyráběny v Číně a jak zdůrazňuje Dr. Steger, CSO skupiny Engel, mnoho nových uživatelů se na ně i nadále spoléhá při dalších kapitálových výdajích, protože vysoká kvalita, energetická účinnost a spolehlivost strojů i zajištěný dokonalý servis jim nabízí konkurenční výhody.

Energeticky efektivní, spolehlivé a výkonné hydraulické stroje s dvojitým válcem ze série t-win jsou k dispozici s různými uzavíracími silami od 4500 do 18 000 kN a standardně jsou vybaveny energeticky úspornými servowin hydrauliky. Výkonná řídicí jednotka C3 umožňuje intuitivní vedení obsluhy, ergonomický pracovní přístup a flexibilní integraci robotů široké škály typů a značek, zejména řady lineárních robotů viper společnosti Engel.

Engel je jediným dodavatelem na světě, který může nabídnout řešení s jedním zdrojem pro celé spektrum požadavků – od standardního jednosložkového vstřikování do technologicky náročných aplikací – se spolehlivými produkty a systémy, které byly vyzkoušeny a testovány mnoho let, “zdůrazňuje Dr. Christoph Steger.

 
Publikováno: 14. 1. 2021 | Počet přečtení: 335