Rosler MURR2 Schunk

CES 2021 – ohebné displeje

V rámci veletrhu CES oznámila společnost TCL uvedení dvou průlomových produktů a nově definuje standardy pro mobilní zařízení. Jedná se o 17palcový tištěný rolovatelný displej OLED a 6,7palcový rolovatelný displej AMOLED.

 
Ohebný 17palcový tištěný rolovatelný displej OLED má tloušťku pouhých 0,18 mm a je jedinečným příkladem technologie pro velké ohebné displeje. Přenosný a plně rolovatelný, jako malířské plátno, se vejde doslova kamkoli. Displej využívá vlastní TCL CSOT špičkovou ink-jet technologii tisku a přináší 100% barevný gamut s výrazně vylepšenou kvalitou obrazu. Najde široké využití u ohebných televizorů, zahnutých a skládatelných monitorů a průhledných reklamních displejů.17palcový rolovatelný displej OLED má tloušťku pouhých 0,18 mm.

Tato OLED RGB zařízení jsou vyráběna s vysokou přesností s využitím technologie ink-jet printing a bez použití kovové masky. Výsledkem je cena, která je o 20 % nižší než u displejů vyráběných tradiční technologií. Tato nová technologie je vhodnější pro velkoformátové displeje a pro hromadnou výrobu.

Přenosný rolovatelný 6,7palcový AMOLED displej nově definuje standardní formát chytrých telefonů. Pomocí rolovatelného AMOLED displeje může být telefon pouhým dotykem prstu zvětšen z formátu 6,7 palců na 7,8 palců, přemění se na tablet a přinese zcela nový uživatelský zážitek díky snadnému a adaptabilnímu uživatelskému rozhraní. Chytrý telefon tak může být tenčí než 10 mm, výrazně tenčí než skládací chytrý telefon.Pomocí rolovatelného AMOLED displeje může být telefon zvětšen z 6,7 na 7,8 palců.

Díky vylepšenému řešení flexibilního displeje je poloměr navíjení pouhé 3 mm a je doplněný speciálním zasouvacím mechanismem. Jednoduchým kontaktem tlačítka původně svinutý a skrytý displej může být vysunut a roztažen. Celková zobrazovací plocha se tak zvětší. Odolnost vysouvacího mechanismu je až 100 000 opakování. Softwarové rozhraní může být nastaveno pro ovládání jednou rukou nebo pro multitasking.

 
Publikováno: 13. 1. 2021 | Počet přečtení: 304