Rosler MURR2 Schunk

Slovak Telekom spustil komerční 5G síť

Rozvoj sítí 5G odstartoval i na Slovensku: tamní operátor Slovak Telekom si pro zavedení 5G RAN sítě vybral společnost Ericsson a od 10. prosince pokrývá komerční 5G síť vybrané části Bratislavy.

 

Produkty Ericsson Radio System pomohou společnosti Slovak Telekom zrychlit a zefektivnit rozšiřování nabídky pro B2C a B2B sektor. Pro efektivní zavedení širokoplošného pokrytí 5G nasadí Slovak Telekom řešení Ericsson Spectrum Sharing, které umožní flexibilní zavádění 5G a rychlejší a plynulejší přijetí této technologie.

Kromě komerčního uvedení 5G na slovenský trh se plánuje i implementace první kampusové (privátní) sítě na Slovensku, která s sebou přinese inovace v oblasti průmyslové automatizace. Privátní síť s podporou 5G vytvoří nové příležitosti pro digitalizaci Slovenska.

„První fázi komerční 5G sítě jsme spustili v Bratislavě a v budoucnosti bychom chtěli pokračovat v dalších aktivitách. Z pozice technologického lídra přinášíme nejen 5G pro zákazníky v hlavním městě, ale i příslib vybudovat s Ericssonem první kampusovou síť v CEIT Žilina. Věříme, že 5G je naší bránou do Průmyslu 4.0 a můžeme tak dopředu posunout hned několik odvětví slovenského průmyslu,“ řekl Branimir Marič, CTO, Slovak Telekom.

Zavedení 5G pomáhá urychlit digitalizaci ekonomiky. Podle nedávné zprávy společnosti Analysys Mason o využití 5G se předpokládá, že bude pro slovenský HDP znamenat přínos ve výši 771 mil. eur. České republice přinese 5G podle stejné zprávy až 101,6 mld. Kč (3718 mil. eur).

 
Publikováno: 11. 1. 2021 | Počet přečtení: 284