Rosler MURR2 Schunk

Z TPCA se stala TMMCZ

Toyota převzala závod TPCA v Kolíně. V tamní továrně bude vyrábět novou generaci Yarisu. Kolínská továrna, která do konce loňského roku fungovala pod označením TPCA, se od prvního ledna 2021 změnila na TMMCZ, což je nový obchodním název, který bude společnost používat.

 

Toyota zde bude i nadále vyrábět automobily Aygo, navíc zavede i výrobu nového hybridního Yarisu. Ale malé vozy PSA – Peugeot 108 a Citroen C1 – nekončí, prozatím bude jejich výroba v TMMCZ pokračovat do doby, než skončí jejich generační životní cyklus. To bude zřejmě počátkem roku 2022.

Díky výrobě hybridního Yarise se Toyota po automobilkách Hyundai a Škoda Auto stane třetí značkou, která bude v ČR vyrábět své elektrické vozy.

„Náš závod se tak stává plně součástí skupiny Toyota Motor Europe, která má v Evropě v současné době zastoupeno již osm závodů, vývojové centrum a několik logistických center. Zvýšená poptávka po našich vozech a příprava na výrobu nového modelu přinese zahájení výroby na tři směny, a to od 28. února,“ uvedl prezident TMMCZ Koreatsu Aoki.

„Společný podnik vytvořený v roce 2002, je jedním z největších exportérů. Od roku 2005 vyrábí malé kompaktní vozy Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1 a v jejich výrobě bude zatím pokračovat i nadále. V současné době firma investuje více jak čtyři miliardy korun do rozšíření kapacity a modernizace závodu. V průběhu tohoto roku přibude i výroba nové Toyoty Yaris, která bude se svou hybridní technologií v tomto závodu novinkou,“ komentuje aktuální stav oficiální tisková zpráva Toyoty.

 
Publikováno: 8. 1. 2021 | Počet přečtení: 291