Rosler MURR2 Schunk

Luwex dodá vzduchotechniku do Temelína

Společnost Luwex, která patří do slovenské skupiny Gremi Klima, bude dodávat vzduchotechnická zařízení pro budovy pomocných provozů tzv. kontrolované zóny, jaderné elektrárny Temelín.

 

Kontrakt za 8 mil. Kč firma získala ve výběrovém řízení a zařízení by mělo být zprovozněno do konce letošního roku.

Po demontáži původní vzduchotechniky následují stavební úpravy sousedního objektu a od poloviny roku se bude instalovat nový vzduchotechnický systém, umístěný v přístavku k jedné z pomocných budov v elektrárně - v hale pro uskladnění pomocného a manipulačního zařízení.

Dodávky do jaderných elektráren jsou jedním z nových směrů, na který se firma zaměřila poté, co se v červnu loňského roku stala součástí slovenské Gremi Klima, jež působí ve stejném oboru. V jaderné energetice má Luwex zkušenosti z podobných provozů, např. v Ústavu jaderného výzkumu Řež.

Luwex patří mezi nejstarší akciové společnosti u nás a má za sebou téměř 2100 projektů v 11 zemích. Firma vznikla v únoru 1988 jako pátá akciová společnost v tehdejší ČSSR a jejími akcionáři bylo několik tuzemských a rakouských podniků, což se promítlo i v názvu Luwex (Luftechnische Werke), od června 2020 se jediným akcionářem stala Gremi Klima.

 
Publikováno: 7. 1. 2021 | Počet přečtení: 298