Rosler MURR2 Schunk

Bezdotykové měření pomocí mikrobolometrického senzoru

SpyShop24.cz uvádí na český trh ruční termovizi Uti220K pro měření tělesné teploty. Jde o kompaktní ruční kameru, která umožňuje rychlé měření tělesné teploty vybrané osoby v zorném poli kamery ze vzdálenosti jeden metr.

 

Rozsah měřené teploty je od 30 do 45 °C. Termovize měří se spolehlivostí ± 0,5 °C. Měření je založeno na nechlazeném mikrobolometrickém senzoru UFPA s rozlišením 200 × 150 px v pásmu 12 μm, který umožňuje vytvářet obraz v infračerveném spektru.

„Ruční termovize byla vytvořena pro zvýšení bezpečnosti oblastí s velkým pohybem osob, jako jsou velké firmy, korporace, nemocnice, banky, státní instituce a podobně,“ vysvětluje Damian Teichert, marketingový manažer SpyShop24.cz pro ČR, a dodává: „Tato kamera umožňuje rychlé a bezdotykové měření tělesné teploty pro kontrolu a omezení šíření nebezpečných virů, jako je aktuálně koronavirus. Bezdotykové měření teploty zaručuje bezpečí pro kontrolované osoby i pro obsluhu měření.“

Kameru lze upevnit na stativ a připojit k počítači pomoci kabelu USB-C (vytvořený obraz lze sledovat na připojeném monitoru). Operátor tak může uskutečnit pozorování testovaných osob z bezpečné vzdálenosti. Termovizní kamera umožňuje také označení a sledování bodu o nejvyšší teplotě, měření centrálního bodu a dalších 3 bodů vybraných uživatelem. Výsledky měření je možné ukládat na paměťové kartě.

 
Publikováno: 6. 11. 2020 | Počet přečtení: 332