Rosler MURR2 Schunk

Kia bude vyvíjet bojová vozidla

Společnost Kia Motors Corporation má plán na vývoj nové platformy pro vojenská vozidla příští generace. Ještě letos plánuje zahájit výrobu prototypů středně velkých standardních vozidel a absolvovat v roce 2021 zkušební hodnocení v gesci korejské vlády. Cílem je armádní nasazení od roku 2024 v návaznosti na proces standardizace.

 

Projekt středně velkého standardního vozidla je výsledkem společné investice korejské armády a společnosti Kia. Rozsáhlý program spočívá v náhradě aktuálně používaných standardních vojenských vozidel s užitečnou hmotností 2,5 a 5 tun a vývoji nových obrněných vozidel s užitečnou hmotností 5 tun.
Vozidla budou disponovat řadou nejnovějších komerčních technologií vč. naftových motorů 7,0 litru s vysokým točivým momentem a automatickou převodovkou, ABS, protiprokluzovými funkcemi (ASR), 360° monitorovacím systémem, satelitní navigací a dalšími.
Díky vývoji podvozkové modulární platformy bude Kia schopna v budoucnu vyvíjet i další odvozená provedení, jako např. vozidla vybavená různými zbraňovými systémy nebo vozidla navržená na základě vysoce speciálních specifikací a technologií.
Již nyní má Kia připraven základní návrh koncepce nových vojenských terénních vozidel (ATV) s tím, že počátkem příštího roku by představila prototyp. Nové terénní vozidlo se bude vyvíjet nejen pro vojenské účely, ale najde uplatnění i v dalších oblastech, např. v průmyslu nebo při volnočasových aktivitách – s výhodou přitom využije holý podvozek odolného SUV Kia Mohave. Nyní firma vyvíjí technologii autonomního řízení pro vojenská vozidla s potenciálem pomáhat v oblasti zásobování vojsk. Dále Kia zkoumá možnosti uplatnění technologie vodíkových palivových článků v nejrůznějších vojenských aplikacích vč. vozidel poháněných palivovými články a záložních elektrocentrál.

 
Publikováno: 30. 10. 2020 | Počet přečtení: 340