Rosler MURR2 Schunk

„Obojetné“ USB pasuje na různá zařízení

Britský výrobce flash paměťových zařízení Kingston Digital Europe představil nový přírůstek do svého portfolia všestranných USB flash disků DataTraveler Duo se dvěma typy rozhraní, určeného pro uživatele nejnovějších i starších zařízení.

 

Paměťová média vybavená dvojicí USB konektorů různých variant zajišťuje možnost jejich připojení k více zařízením, která jsou vybavena odlišným USB rozhraním. Lze je využít jak pro přenos dat, tak v roli přídavného úložiště dat s kapacitou 32 nebo 64 GB.

Dva konektory USB flash disk DataTraveler Duo fungují se standardními porty USB typu A a USB typu C1. Rozhraní USB 3.2 Gen 1 umožňuje rychlý přístup k dokumentům, fotografiím, videím, hudbě a dalším souborům a jejich snadný přenos a sdílení mezi notebooky, stolními počítači a mobilními zařízeními.

K dispozici jsou dvě varianty USB disků řady DataTraveler Duo:

- verze microDuo 3C (DTDUO3C): Flash disk se standardním USB a USB-C portem s velkou rychlostí čtení až 100 MB/s. Je dodáván s kapacitou až 128 GB, což poskytuje spoustu dodatečného úložného prostoru pro nejnovější smartphony, tablety, a počítače PC i Mac.

- verze microDuo 3.0 G2 (DTDUO3G2): Flash disk s rozhraním microUSB a USB-A pro smartphony a tablety se systémem Android, které podporují funkci USB OTG (On-The-Go). Dá se připojit jako přídavné úložiště dat (s kapacitou až 128 GB) do portů microUSB používaných k nabíjení zařízení.

 
Publikováno: 29. 10. 2020 | Počet přečtení: 344