Rosler MURR2 Schunk

Bonaloka - produkty s obsahem nejsilnějšího přírodního antioxidantu - astaxanthinu

Antioxidanty přispívají k ochraně imunitního systému, bojují s volnými radikály v těle a kompenzují škodlivé oxidační procesy. Přírodních antioxidantů existuje celá řada, jsou však různě účinné. Nejsilnějším známým antioxidantem je přírodní karotenoid astaxanthin, který je 6000krát účinnější než vitamín C.

 

Tento karotenoid astaxanthin se vyskytuje ve sladkovodní řase Haematococcus pluvialis, která se kultivuje i v České republice. Distributorem produktů obsahujících astaxanthin je česká společnost Bonaloka s. r. o. Její portfolio tvoří nejen potravinové doplňky, ale nově i omlazující kosmetická řada.

Exkluzivní kosmetická řada společnosti Bonaloka se skládá z vyživujícího nočního krému, regenerační masky s antioxidanty a omlazujícího olejového séra. Tyto produkty jsou vhodné pro všechny typy pleti a mají širokou škálu benefitů. Mezi největší patří výrazný anti-aging účinek, redukce vrásek a nedokonalostí pleti, hloubková regenerace, hydratace pleti a mnoho dalšího.

„Právě pro omlazující a regenerativní účinek na lidskou pokožku využívají kosmetické společnosti astaxanthin při výrobě kosmetických produktů. Jsme hrdí na to, že se nám podařilo ve spolupráci se společností Ryor a. s., vyvinout první českou kosmetickou řadu s astaxanthinem,“ řekla Veronika Likóová, jednatelka společnosti Bonaloka.

Užívání doposud nejsilnějšího antioxidantu - astaxanthinu - má podle mnohých vědeckých studií pozitivní účinky na celý organismus, zejména pak na pohybový aparát, kardiovaskulární systém, oči a mozek, ale i na imunitní systém, pokožku, zvýšení plodnosti či zpomalení stárnutí. Využívá se i jako prevence rakoviny, cukrovky nebo zánětlivých onemocnění. V přírodě se astaxanthin vyskytuje například v lososech, humrech, krevetách či v peří plameňáků. V České republice se ekologicky zpracovává v obci Mostek u Dvora Králové nad Labem, kde probíhá kultivace sladkovodní řasy Haematococcus pluvialis. Za zmínku stojí skutečnost, že takto získaný přírodní astaxanthin je 20 až 50krát silnější než astaxanthin syntetický.

Přírodní astaxanthin se prodává pod značkou ALGASTIN a využívá se ve farmaceutickém, kosmetickém i potravinářském průmyslu. Distribuci těchto produktů zajišťuje společnost Bonaloka. „Zákazníci si na našem e-shopu mohou mimo kosmetických produktů objednat i suchou sladkovodní řasu ALGASTIN s obsahem astaxanthinu, kterou lze přidávat do studených pokrmů, smoothie, jogurtů i kaší. Doporučené množství nemá vliv na výslednou chuť jídla,“ komentuje využití ALGASTINU Veronika Likóová a dodává: „Nově distribuujeme ALGASTIN také ve formě měkkých želatinových kapslí s astaxanthinem a vitamínem E, což může být pro někoho příjemnější forma užívání.“ Všechny produkty společnosti Bonaloka včetně proteinových a energetických tyčinek Asta energy a Asta protein naleznete na www.bonaloka.cz

 
Publikováno: 13. 9. 2017 | Počet přečtení: 1700