Rosler MURR2 Schunk

Nejmenší mobilní kompresor od Atlas Copco

Hned dvěma prvenstvími se může při svém uvedení na český trh pochlubit nový kompresor od Atlas Copco nazvaný XAS 27. Jde o první mobilní kompresor této společnosti, který je poháněný benzínovým motorem, a zároveň je nejmenší ve své kategorii.  

 

Mobilní kompresor XAS 27 s vámi projde dveřmi, můžete ho svézt i výtahem. Jeho projektanti totiž kladli důraz na co nejuniverzálnější využití a kompaktnost. Výsledkem je stroj, který váží mírně přes 200 kg a díky podvozku se s ním velmi lehce manipuluje. Bez nutnosti zvedání jeřábem.
Kompresor je vybaven spolehlivým dvouválcovým motorem značky Honda GX 630 s elektrickým startováním. Ten pohání srdce celého kompresoru - nový kompresorový element C55. Motor disponuje pohonem s klínovým řemenem s kolejnicovým systémem pro napínání řemene.
Při konstrukci nového kompresoru XAS 27 došlo ke spojení úspěšného polyethylenového konceptu HardHat™ a dílů vyrobených z pozinkované oceli. To zajišťuje maximální odolnost proti případnému poškození stroje. Palivová nádrž je součástí krytu, který disponuje elektrickým ventilátorem pro účinné chlazení. Po otevření kapoty lze rovněž velmi snadno provádět servisní práce. Majitel tak má velmi dobrý přístup k odlučovači vzduchu/oleje, odstředivému filtru a všem ostatním filtrům a obejde se bez nákladných servisních zásahů.
Výkon kompresoru (27 l/s, 7 bar) zajišťuje dostatek stlačeného vzduchu pro pohon jednoho kusu pneumatického nářadí (kladiv, sekacích a sbíjecích kladiv) při takových pracích, jako je demolice, zhutňování či renovace.
Obsluha i údržba kompresoru je snadná. Pro případ potřeby ještě kompaktnějšího zařízení je k dispozici rovněž provedení na vozíku. Díky všem těmto vlastnostem přináší kompresor XAS 27 mimořádnou hodnotu spolu s výkonem, spolehlivostí a trvanlivostí. Motor stroje bezpečně převyšuje stávající emisní požadavky. Zkrátka vše, co je potřeba k práci.

Výkon
Množství dodávaného vzduchu (l/s) - 27
Normální efektivní tlak (bar) - 7
Maximální efektivní tlak (bar) - 8
Maximální provozní teplota okolí (°C) - 40
Minimální startovací teplota (°C) -10
Hladina akustického výkonu / tlaku dB(A) 97 / 70

Motor

Výrobce - Honda
Model - GX630
Chlazení - vzduch
Počet válců - 2
Výkon (kW) - 14,1
Palivo - Benzín

Provozní kapacity
Kompresorový olej (l) - 3,5
Vzduchová nádoba (l) - 7,2
Palivová nádrž (l) - 20
Motorový olej (l) - 1,7

www.atlascopco.cz

 

 
Publikováno: 5. 3. 2011 | Počet zobrazení: 3105 článek mě zaujal 593
Zaujal Vás tento článek?
Ano