Rosler MURR2 Schunk

Power Core® – inovativní technologie odlučování prachu šetří čas a peníze

Dvanáct měsíců po uvedení na Evropský trh se nová technologie odlučování prachu Power Core® stala skutečně úspěšnou. Inženýři společnosti Donaldson byli schopni vyvinout systém odlučování prachu, který je dokonalejší než konvenční tkaninové filtry v rozhodujících výkonnostních kritériích a vede k podstatným snížením provozních nákladů.  

 

V porovnání s konvenčními odlučovači prachu jsou filtry Donaldson, které využívají technologii Power Core®, až o 70 % menší (obr. 1). Význam tohoto vývoje je evidentní na následujícím příkladu: ve filtrační jednotce, která v minulosti musela být vybavena 81 ks tkaninových filtrů, každý o délce 2,40 m, je dnes třeba pouze 12 ks filtračních kazet Power Core®. Navíc táto technologie splňuje požadavky na jednoduché a z pohledu údržby příjemné filtrační jednotky, po jakých byla mnoho let poptávka z různých odvětví průmyslu. Kvůli nesrovnatelně jednoduché výměně filtračních kazet se dosáhne velkých úspor při výměnách (obr. 2). Zatímco v minulosti bylo třeba 10 minut na výměnu tradičního tkaninového filtru, čas pro výměnu kazety Power Core® je zredukovaný na 2 minuty (obr. 3). Současně filtrační účinnost je značně zvýšená. Což potvrdily nezávislé laboratorní testy: Filtrační kazety Power Core® poskytují o 78 % nižší emise než standardní polyesterové tkaniny (obr. 4).

K zlepšení výkonu vedly dva podstatné faktory: Donaldson jako jeden z hlavních dodavatelů filtrů pro těžká vozidla a turbíny převedl zkušenosti z tohoto okruhu aplikací do technologie odlučování prachu. Technologie Power Core® kombinuje výhody vysoce účinného a patentovaného filtračního média s nanovlákny Ultra Web® s inovovanými a z hlediska průtoku vzduchu optimálně tvarovanými filtračními kazetami (obr. 5). S využitím Ultra Web® je možné větší zatížení prachem na povrchu kanálků média než u konvenčních tkaninových filtrů s gramáží 540 g/m2. Tento vysoký výkon povrchové filtrace kombinovaný s patentovanou technologií čištění vede ke značnému zvýšení výkonu v nejmenším požadovaném prostoru, s nejnižší tlakovou ztrátou a minimalizovaným nákladům na energii.
Filtry Power Core®  jsou stavěny na průtočné množství vzduchu do 34 000 m3.h-1 a jsou úspěšně instalovány v průmyslu cementu, pro volně ložené sypké materiály, v potravinářství, v dřevařském průmyslu i průmyslu plastických hmot. Pro získání dalších informacích navštivte webové stránky: www.emea.donaldson.com/powercore.                  

 
Publikováno: 5. 3. 2011 | Počet zobrazení: 3465 článek mě zaujal 590
Zaujal Vás tento článek?
Ano