Rosler MURR2 Schunk

Proč kompresory právě od Schneider Bohemia?

Šetřete energii s novými šroubovými kompresory AirMaster   

 

Se zcela zřetelnou změnou a očividně jiným konceptem přichází společnost Schneider Bohemia u malých šroubových kompresorů o výkonu 4 - 7,5 kW. Zde byl vyvíjen a poměrně dlouho testován a vylepšován zcela nový kompresor. Byla použita osvědčená stavba typu „compakt“, kdy je šroubový blok spojen se separátorem a některými dalšími díly. To je právě u těchto menších kompresorů velmi výhodné. V celkové konstrukci je použito velmi málo spojů a hadic, čímž se minimalizují potenciální netěsnosti v dalším provozu.
Při vývoji zařízení byl zásadní důraz kladen také na celkovou údržbu a servis zařízení s přístupem ke všem dílům. I když se na první pohled zdá kompresor robustní, srdce údržbáře nebo servisního technika zajásá – tak skvělý přístup ke všem dílům kompresoru a tak snadné sejmutí krytů je na trhu skutečnou výjimkou.
Samozřejmostí je, jak tomu u kompresorů Schneider ostatně bylo doposud, ovládání pomocí elektronické jednotky a ochrana částí kompresoru před hrozícím poškozením - například při malém množství oleje, špatném směru otáček apod.
Nové kompresory je možné dodávat jako samostatné stroje, nebo je umístit na vzdušník, případně vybavit také sušičkou stlačeného vzduchu. Vše je pak připraveno k okamžitému použití. Taktéž ustavení a spuštění kompresoru je velmi snadné.

Obr.1 – Šroubový kompresor AirMaster – samostatný kompresor
Obr.2 – Šroubový kompresor AirMaster na vzdušníku a s kondenzační sušičkou.

Stacionární kompresory UniMaster nabízí při individuálním vybavení nejvyšší výkon

V oblasti stacionárních kompresorů byla změněna celá řada pístových stacionárních kompresorů UniMaster STV. Nová řada v principu vychází z osvědčeného konceptu s několika úpravami - jsou použity nové pístové agregáty, systém spínání je lépe přístupný obsluze a jsou také například lépe čitelné údaje na manometru. Změnilo se umístění sušičky (pokud je součástí kompresoru). Ta bude nově místo vzadu umístěna na boku. Je tedy mnohem lépe přístupná pro údržbu, čištění a je také ihned vidět, v jakém stavu se nachází – což je velmi důležité právě v lakovnách. Smyslem těchto změn byla zejména lepší ekonometrie, lepší přístup a některé vylepšené technické parametry. 

Obr.3  – Nový stacionární pístový kompresor UniMaster
Obr.4  – Nový stacionární pístový kompresor UniMaster s kondenzační sušičkou

www.schneider-bohemia.cz
 

 

 
Publikováno: 5. 3. 2011 | Počet zobrazení: 3835 článek mě zaujal 699
Zaujal Vás tento článek?
Ano