Rosler MURR2 Schunk

Optimální výkonnost pneumatických prvků s novými modulárními jednotkami Global od firmy Parker

Parker Hannifin, přední celosvětový výrobce automatizačních přístrojů a technologií, uvedl do prodeje novou modulární řadu jednotek určených pro úpravu tlakového vzduchu k použití kdekoli ve světě. Jde o konstrukční řadu Global, která je společná pro všechny kontinenty a dostupná u všech Parker distributorů. 

 

Konstrukční řada byla vyvinuta pro zlepšení výkonu a produktivity široké škály pneumatických prvků napříč planetou. Představuje vysoký průtok a přitom kompaktní a snadno udržovanou jednotku.

Řada Global je navržená, aby pomohla především výrobcům systémů a koncovým uživatelům k výraznému snížení času a ceny požadované pro instalaci a údržbu pneumatických systémů. Nová řada jednotek pro úpravu tlakového vzduchu umožňuje různé kombinace, které mohou být sestaveny během minuty. Představuje lehkou kategorii se snadnou montáží - sestavením, což je ideální v podmínkách, kde není prostoru a času nazbyt. Jednotky se sestavují za pomoci patentovaného modulárního T-třmínku, který zlepšuje manipulaci a snadnost instalace i upevnění.

Global FRL filtry standardně obsahují filtrační vložku 5 µm a 1 nebo 0,01 µm vložku pro koalescenční ultra jemnou filtraci v kritických aplikacích, kde je požadován tlakový vzduch bez olejových par. Regulátory mají buď běžné připojení nebo průchozí napájecí otvor, což umožňuje použití montáže do baterie se společným přívodem, ale s různými výstupními tlaky.

Robustní ale lehká hliníková konstrukce řady FRL Global úpravných jednotek poskytuje kompletní sortiment velikostí od G1/4" do G3/4". Navíc je k dispozici kompletní sortiment příslušenství jako jsou START/STOP ventily, proporcionální regulátory, uzavírací ventily, mnohonásobné bloky a montážní soupravy nebo manometry.
Globální povaha tohoto systému pro úpravu tlakového vzduchu znamená, že Parker může poskytnout za pomoci svých distributorů, kompletní zásobovací řetězec pro tuto technologii každému uživateli kdekoliv na světě. Global jednotky pro úpravu tlakového vzduchu jsou podporované firemní globální sítí výroby, prodejců a zákaznických podpůrných center.

Jednotky pro úpravu tlakového vzduchu - řada P3Y 
Na konstrukční řadu Global navazuje dnes již mezi uživateli známá řada P3Y - dříve označovaná jako A25. Nový koncept sběrných nádobek, neobyčejně vysoký vstupní tlak, jedinečný systém filtrace, vysoký průtok, vylepšený poměr cena/výkon, to jsou hlavní rysy konstrukční řady P3Y dodávané ve velikosti G3/4" a G1". 

Díky nové technologii a materiálu tyto jednotky reprezentují množství skutečných aspektů výkonu. Pojetí nové nádobky je určené pro drsné podmínky provozu a extrémní odolnost k chemikáliím. Pro dosažení obou cílů slouží dvě části nádobky: vnější, kovová část pro velkou mechanickou pevnost; a průhledný plast uvnitř nádobky pro vysokou odolnost k agresivním médiím. Díky této kombinaci jsou konečně vyřešeny problémy způsobené kompresorovými oleji a stopami rozpouštědel z vnitřních nátěrů vzdušníků v tlakovém vzduchu.  Velmi vysoké průtokové množství systému P3Y jde až na hodnoty 18 000 l/min a maximální vstupní tlak na 17,5 bar. Výsledek: významně vyšší výkon, přesto nízká hmotnost.
Standardně s filtrační vložkou 30 µm. Pokles tlaku je prakticky nulový. Volitelně mohou být dodány s filtrační vložkou s 5 µm póry, které poskytují průtokové množství ekvivalentní k těm tradičním 30 µm filtrům. To je velká výhoda pro uživatele, kteří potřebují optimální filtraci a vysoké průtočné množství v jedné jednotce.
Kromě základních přístrojů, jako je filtr, regulátor a maznice, jsou součástí systému mikrofiltr, uhlíkový filtr, START/STOP ventily, proporcionální regulátor nebo vakuový regulátor. Samozřejmostí je provedení do prostor s nebezpečím výbuchu s klasifikací podle směrnice ATEX.
 

 
Publikováno: 2. 4. 2013 | Počet zobrazení: 2020 článek mě zaujal 406
Zaujal Vás tento článek?
Ano