Rosler MURR2 Schunk

Svátek obrábění ve Pfrontenu: přehlídku DMG/Mori Seiky navštívilo přes 6000 lidí

Od 29. ledna do 2. února nabídl největší současný výrobce obráběcích strojů, společnost DMG/Mori Seiki v rámci tradiční akce Open House Pfronten možnost seznámit se s novinkami v oboru i ve svém produktovém portfoliu. Letošní ročník si mohl připsat historický rekord v návštěvnosti i výrazný přínos v zakázkách.

 

Celkově navštívilo akci 3536 firem ze kterých přišlo 6078 návštěvníků. Více než polovina z nich (57 %) z Evropy a Ruska. Z regionu působnosti DMG/Mori Seiki Czech dorazili do Pfrontenu zástupci téměř stovky (96) firem. Prodalo se 574 strojů v hodnotě 150 mil EUR, a DMG/Mori Seiki Czech prodalo během zmíněného týdne13 strojů v objemu 3,6 mil EUR. Nejvíce nových nabídek bylo vygenerovaných na nový model DMU 75 monoBlock, dále na DMU 50 ecoline a pak na stroj DMU 65 monoBlock.
Největší zájem mezi návštěvníky byl o nové trendy automatizace. Jako hlavní segmenty, na něž se nyní soustřeďuje pozornost DMG/Mori Seiki se ukazují průmyslové oblasti se specifickým zaměřením jako “Aerospace”, “Automotive”, “Medical” and “Energy Solutions” industries. Nemenší pozornosti se ale těšily i produktové novinky, z nichž šest mělo na Dnu otevřených dveří svou světovou premiéru. Vystavených bylo 72 modelů z výrobní řady DMG a MORI SEIKI. Hlavní pozornost přitahoval model DMU 50 ecoline a 5osé CNC frézovací centru DMU 65 monoBlock.
O nejzajímavějších novinkách Open House Pfronten budeme podrobně informovat v následujících vydáních TechMagazínu.

 

 
Publikováno: 2. 4. 2013 | Počet zobrazení: 2120 článek mě zaujal 411
Zaujal Vás tento článek?
Ano