Rosler MURR2 Schunk

Univerzální odolný dříč zvládá různé materiály

Univerzální, vysoce výkonný vrták CoroDrill 460-XM, který zařadila firma Sandvik do své nabídky, disponuje všestranností. Jednou z jeho výhod je možnosti snížení počtu nástrojů a méně „ztrátového“ času potřebného k seřizování stroje. 

 

Novinka s označením CoroDrill 460-XM je vysoce výkonný vrták s všestranným použitím, který umožňuje aplikace pro široký okruh obráběných materiálů. Tento vrták nabízí vysoký stupeň využití, univerzálnost a flexibilitu. Díky tomu, že stejný vrták je možné použít prakticky pro všechny typy běžných materiálů, lze dosáhnout významného snížení skladových zásob nástrojů a zvýšení flexibility obráběcího stroje, což se projeví zkrácením časů na seřízení.
Univerzální vrták je vyroben z mikrojemnozrnného slinutého karbidu s vynikající kombinací tvrdosti a houževnatosti, která se promítá do vysoké odolnosti proti otěru a prodloužené životnosti nástroje, což je opět zdroj dalších úspor. Povlaková vrstva je opatřena speciální konečnou úpravou snižující koeficient tření. Pevná a odolná konstrukce žebra vrtáku zaručuje vynikající stabilitu v příčném průřezu, díky níž se v kombinaci s větším objemem drážky vrtáku zlepšuje rovněž odvádění třísek. Úhel špičky 140º se ideálně hodí pro velké množství různých vrtacích aplikací a její konstrukce vyniká vysokou schopností správného vystředění a umožňuje snížení velikosti tlakových ploch.
Standardně nabízený průměr vrtáků je 3–20 mm (0,118–0,787 inch), délky vrtáků pak mohou být 2–5 × průměr vrtáku (DIN 6537 K a DIN 6537 L). Dosažitelná přesnost díry je IT8–IT9 a vrtáky jsou k dispozici v provedení s vnitřním nebo vnějším přívodem řezné kapaliny.


 

 
Publikováno: 2. 4. 2013 | Počet zobrazení: 1718 článek mě zaujal 402
Zaujal Vás tento článek?
Ano