Rosler MURR2 Schunk

V Mazaku představily japonské obráběcí stroje i partnerská řešení

Technologické centrum firmy Yamazaki Mazak, které zahájilo provoz před necelým rokem v Jažlovicích u Říčan, připravilo od 5. do 7. února třídenní akci Dny otevřených dveří, během nichž se představily produktové portfolio i novinky v nabídce japonského výrobce obráběcích a laserových strojů a jeho partnerů. 

 

České zastoupení společnosti Mazak organizačně náleží do skupiny Yamazaki Mazak Central Europe (YMCE), která kromě ČR zahrnuje zastoupení pro Polsko, Slovensko, Bulharsko, Maďarsko, Rumunsko a státy bývalé Jugoslávie. Jak uvedl Sales Manager CZ společnosti Yamazaki Mazak Central Europe Stanislav Kovanda, V ČR bylo v loňském roce prodáno na 60 strojů Mazak.
Zájem o ně potvrdila i vysoká účast na Dnech otevřených dveří. Možnost bližšího seznámení s novinkami a technickými řešeními společnosti Yamazaki Mazak a spolupracujících firem využilo více než 200 návštěvníků z řad průmyslových firem, kteří během tří dnů technologické centrum navštívili - hned první den jich do Jažlovic zavítalo na 60, následující den využilo nabídky více než 70 zájemců a ještě poslední den evidoval Mazak více než 60 návštěvníků. Na každý den byla pro ně připravena prohlídka showroomu a prezentace firmy a jejich partnerů (Iscar, GibbsCAM, technology support, Renishaw, Nikken, Zoller, Chick, Mimatic, a Wemac). V rámci doprovodného programu přímo ve showroomu se tak kromě strojů značky Mazak představily i další návazné systémy a řešení partnerských firem jako např. řezné nástroje Iscar, měřicí zařízení Zoller, sondy Renishaw, upínací systémy Nikken, Mimatic a Chick, filtrační jednotky Wemac, vysokotlaké chlazení ChipBlaster čí programování pomocí softwaru GibbsCAM.
 

 
Publikováno: 2. 4. 2013 | Počet zobrazení: 1924 článek mě zaujal 406
Zaujal Vás tento článek?
Ano