Rosler MURR2 Schunk

KSRM – nové víceúčelové frézovací nástroje

Nová řada nástrojů firmy KSRM Kennametal představuje víceúčelové řešení speciálně navržené pro aplikace frézování titanu a nerezových ocelí. Jejich konstrukce umožňuje kapsování, kopírování, rampování a ponorné frézování do 1 mm fz. 

 

Všechny břitové destičky nové série KSRM nabízejí až 8 indexovatelných pozic pro rychlé a přesné upínání. Byly navrženy s vysoce pozitivní řeznou geometrií a silnější řeznou hranou pro dosažení nižších řezných sil při obrábění titanu, pro jehož obrábění jsou zejména určeny.
Břitové destičky KSRM jsou dostupné v průměrech 12 a 16 mm pro KSRM čelní a šroubovací frézy, Weldon a válcové KSRM čelní stopkové frézy. Destičky těchto průměrů jsou nabízeny v SGE a ELE provedení, které jsou první volbou pro aplikace frézování titanu. SGE destičky jsou určeny pro střední a těžké frézovací úlohy, zatímco ELE destičky by měly být používány při nízkých řezných silách s vyloučením tvorby nárůstku na břitu.
K dispozici jsou rovněž břitové destičky s průměrem 20 mm určené pro KSRM čelní frézy, nabízené ve třech provedeních. ELF destičky pro nízké řezné síly s vyloučením tvorby nárůstku. SGF a SHF destičky pro běžné a těžké hrubování.
Tělesa nástrojů KSRM jsou nabízena jako čelní frézy s vnitřním chlazením a jako stopkové frézy vhodné pro kapsování, rampování, ponorné frézování a spirálovou interpolaci. Všechny jsou opatřeny velkým vybráním pro dokonalé ponoření, rampování a kapacitní odvod třísek. Šroub chráněný proti pootočení dodává nástroji vynikající stabilitu při náročnějších operacích charakterizovaných vyššími posuvy a řeznými silami.
 

 
Publikováno: 2. 4. 2013 | Počet zobrazení: 1704 článek mě zaujal 404
Zaujal Vás tento článek?
Ano